MERKEZ İLÇE BAŞKANI DURAN OLDU

Siyaset 17 Aralık 2017 14:21
Videoyu Aç MERKEZ İLÇE BAŞKANI DURAN OLDU
A
a

Aralık ayı başında kongre sürecine giren CHP Düzce İl Başkanlığı kongreleri bugün Merkez İlçe kongresi yapıldı. CHP Düzce İl Başkanı Tozan, yaptığı konuşmasından Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i usulsüzlük yapmakla suçlarken yargının da iktidar için çalıştığını söyledi. Mevcut Başkan Aleattin Duran ve Sinan Doğan’ın aday olduğu kongrede Doğan, blok listeye karşı old

 

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanlığı’nın aralık ayı startını verdiği kongre süreci bugün Merkez İlçe Kongresi ile devam etti. Düzce Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Parti Meclis üyesi Yıldırım Kaya, eski Genel Başkan Yardımcısı ve parti meclis üyesi Gökhan Günaydın, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, parti yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ile partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede konuşmalar yapıldı.

Ya Atatürkçü olursunuz ya AKP’li”

CHP il Başkanı Zekeriya Tozan yaptığı konuşmasında 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “AKP artık 50+1’in hesabını yapıyor ve o 1’ almak için elinden geleni yapıyor. 2009’da İsrail’e “One minute” çekerek seçimlerini kazanan AKP Genel Başkanı Müslümanlık üzerine ülkemizden ciddi anlamda o alırken bu yıl Bosna’da 8 bin 500 Müslüman’ı katleden Sırbistan’dan neden et alındığını anlamadım anlayamayacağım. Ben Atatürk’e iki ayyaş denildiğini unutmayacağım. Demokrasi bir araçtır ben o trene istediğim zaman iner istediğim zaman binerim sözünü unutmayacağım. Ya Atatürkçü olursunuz ya AKP’li olursunuz ikisi birden olmaz.” İfadelerinde bulundu.

Yargı iktidara mı çalışmaya başladı?”

2 ekim tarihinde görevden istifa eden Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e yüklenen Tozan şöyle konuştu: “Biraz Düzce’mize bakalım iktidar nasıl yönetti. Bir belediye başkanları vardı, pervasızca, hukuksuzca hiç kimseyi dinlemeden bırakın hukuk kuralları toplumun ahlaki kurallarına uymadan bu ili yönetti. Hiç kimseyi dinlemedi bugün görevden alındı. Hecinler’e bir çöp depolama sahası yaptı, Genel Başkanımızla oraya gittik Hecinler halkına destek olduk. Oraya 16 milyon harcandı dendi meclise soru önergesi verdik 12 milyon çıktı. Aynı belediye başkanının AVM’nin olduğu yerde FETÖ’den içeri alınmış insanlar da var arsa sahipleri olarak, bir takım insanların arsalarını 18 uygulaması yapıyorum diyerek arsaların bir santimetre karesini eksiltmeden ana caddeye çıkarılarak bir takım insanlara rant sağlandı. Merkez ilçe başkanımız yargıya gitti İçişleri Bakanlığı’nda kovuşturmaya gerek yoktur cevabı geldi. Bunun gibi pek ok konu yargıya götürüldüğünde bakıyorsunuz istenilen sonuç yok. İnsanın aklına şöyle bir soru geliyor acaba yargı iktidara mı çalışmaya başladı?”

En az bir milletvekili çıkartacağız”

Merkez İlçe Başkanı Aleattin Duran ise, “Şimdi öyle bir fotoğraf ortaya koyuyoruz ki bu seçimi önümüzdeki belediye seçimi ve genel seçimi alabilmek adına planlama içerisinde. Fotoğraf karşımızda, burada amaç fotoğrafı nasıl doğru karelere oturtacağız. Delegasyonumuzu yaparken, yönetim kurulumuzu yaparken bütün hesap bu seçimleri, bu kadroyla nasıl yapacağımızdı. Zor olan başarılır. İmkansız olan zaman alır ama mutlaka başarılır. En az bir milletvekili çıkartacağız.” Diye konuştu.

Aleattin Başkanıma başarılar diliyorum”

Son anda blok listeye karşı olduğu gerekçesi ile Merkez İlçe Başkan adaylığından çekilen Sinan Doğan ise “Başkanımızın dediği gibi partimizin geleneği çarşaf listedir. Burada çarşaf liste istenmedi. Blok liste desteklendi. Blok listeye karşı olduğum için seçimden çekiliyorum. Aleattin Başkanıma da başarılar diliyorum.” ifadelerinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından önceki dönem faaliyet ve gelir-gider tablolarının okunmasının ardından seçime geçildi. Tek liste yapılan kongrede oylama sonucu mevcut başkan Aleattin Duran yeni Merkez İlçe Başkanı oldu. Başkan Duran’ın yönetim kurulunda ise şu isimler bulunuyor:

Chp Merkez İlçe Başkan Adayı: Alaettin Duran

Asil

 1. Ali Can Barut

 2. Leyla Çakır

 3. Ertan Çakıroğlu

 4. Mehmet Çelik

 5. Sami Durmuş

 6. Fatih Günaydın

 7. İbrahim Günaydın

 8. Doğukan Kaptan

 9. Sevinç Mert

 10. Melih Parlak

 11. İrfan Perçin

 12. Ali Fuat Şaşoğlu

 13. Aysun Şurgun

 14. Cengiz Uzun

 15. Emir Yazıcı

 16. Zeynep Zorlu

Yedek

 1. Ferahnur Arslan

 2. İbrahim Aşık

 3. Cemil Bakaç

 4. Rukiye Bilgin

 5. Arzu Çakıcı

 6. Behzat Çelenk

 7. Erdem Dağıstanlı

 8. Sebahattin Demir

 9. Esma Demir

 10. Nazır Erturan

 11. Mehmet Hanlıoğlu

 12. Ersin Sağlam

 13. Zeynep Sezgin

 14. Recep Toraman

 15. Çetin Yazgeldi

 16. Özcan Yıldırım

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
 • 14:18
 • 15:55
 • 15:04
 • 14:34
 • 16:14
 • 09:25
 • 17:08
 • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri