MECLİSTEN ‘ESTETİK KURULU’ KARARI

Gündem 9 Ocak 2018 13:42
Videoyu Aç MECLİSTEN ‘ESTETİK KURULU’ KARARI
A
a

Düzce Belediyesi Meclisi’nin yeni yılın ilk toplantısında, denetim komisyonuna AK Parti’den 3, MHP’den 2 olmak üzere 5 yeni isim getirildi. Ayrıca Düzce’deki çirkin yapılaşmanın ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapması için 2015 yılında belediye bünyesinde kurulan ‘Estetik Kurulu’nun mevcut yönetmeliği kaldırıldı. Kurul artık sadece belediye personelinden oluşacak.

Düzce Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında yapıldı. Mecliste 39’u imar olmak üzere toplam 60 adet gündem maddesi görüşüldü.

Denetim komisyonuna 5 isim
Yeni yılın ilk gündem maddesi denetim komisyonuna gizli oylama ile üye seçimi oldu. AK Parti’nin Ömer Arslan, Hasan Günden ve Zarif Top olmak üzere 3, MHP’nin ise Eyüp Topçu ve Ayhan Cicu olmak üzere 2 üye önerdiği seçim sonucunda 5 üye de oy çokluğuyla komisyona seçildi.Denetim Komisyonu seçimleri sırasında önemli bir detay yaşandı. AK Parti’li meclis üyeleri Hasan Günden yerine Selahattin Sert’i önermişti. MHP’li meclis üyesi Ayhan Cicu’nun denetim komisyonuna seçilecek üyenin tarafsız olması gerektiği ve bir yöneticinin denetim komisyonuna seçilmemesi gerektiğini belirtmesi üzerine Sert, kendisinin yerine başka üye çıkarılmasını talep etti. AK Parti’li meclis üyeleri de bunun üzerine Hasan Günden’i önerdi.

Başkan Ay’a yetki talebi
Mecliste önemli bir diğer konu ise Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi konusu oldu. İl genelindeki taşınmazların 5 yıl süre ile kiralama yetkisi verilmesi ilgili komisyona havale edildi. Kamulaştırma işlemleri kredisi için Başkan Ay’a yetki verilmesi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

Estetik Kurulu’nda önemli gelişme
Son olarak Düzce'de yapılaşma ve genel görünümde iyileştirme ile geliştirmeyi sağlaması amacıyla 2015 yılında belediye bünyesinde kurulan ve Düzce Belediyesi ilgili birimleri, Düzce Üniversitesi, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 'Estetik Kurul'un mevcut yönetmeliği kaldırıldı. Alınan karara göre ‘Estetik Kurul’ meclis üyesi de olmamak şartıyla yalnızca belediye personelinden seçilecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri