Keleş yine sahnede...

1 Eylül 2016 12:00
A
a

 

Yerel seçimler yaklaşırken kuşkusuz icraatlarıyla Düzce'nin en dikkat çeken başkanı olan Mehmet Keleş yine sahnede...

Bayram'a meydan okudu

Daha önce şansını milletvekilliğinden yana deneyen ancak Başbakan tarafından aday gösterilmeyen Keleş, bu kez daha kendinden emin bir tablo çiziyor. Geçtiğimiz hafta Öncü TV'de Erol Tayhan'ın programına konuk olan Keleş, adeta mevcut Başkan İsmail Bayram'a meydan okudu. "Benim yaptıklarım ortada ve hala onlar konuşuluyor" diyen Keleş, yapılamayanlar için ise, "Benim dönemimde çalışmalarına başlanan Düzce imar planını hala bitirilemedi. Sıvı atıklarla ilgili 103 trilyon bütçe belirlenmişti. Bir tanesi ben yaptırdım nerede diğer 3 tanesi? Hala daha dereden su içiyoruz. Doğalgazda yüzde 85-95'e varmıştık, hala aynı duruyor. İSKİ ve DSİ ile aramız neden bozuldu? Hani katı atık projesi? Bunların düşünülmesi lazım. Camikebir'de kentsel dönüşüm başlattık. Projenin maketini bile yaptım. Çöpe atıldı. Kentsel dönüşüm hala aynı noktada. 5 sene oldu hala kazma vurulmadı. Proje çöpe atıldığı gibi, yeni projede yapılmadı ve hala daha aynı noktada. Neden olmuyor bunlar onu sormak istiyorum, halk da sorgulamalı. Bir tane otogar yapamadık. Otogarı yapmak önemli değil, önce bağlantı yolu yapılmalı" sözleriyle başkanlık koltuğunu elinden alan yine partisinin başkanı İsmail Bayram'ı ağır dille eleştirdi.

Proje üretmemekle suçladı

Eleştirileri bunlarla da sınırlı kalmadı. Düzce Belediyesi'ne sosyal belediyecilik getirmekle sık sık övünen İsmail Bayram'ı "Halkın gerçekten sosyalitesini arttıracak ya da ekonomik durumunu düzeltecek bir proje ortaya koy. Hem kimin parası ile kimi gezdiriyorunuz" diyerek adeta proje üretememekle suçladı. Kendi döneminde ilerleme kaydettiğini savunduğu Düzce'nin son 4 yılda durağan bir döneme girdiğini söyleyen Keleş'e göre birçok vilayet fersah fersah ilerlerken Düzce koordinasyon eksikliği yüzünden yerinde sayıyor.

Eleştirdi, eleştirdi sonra...

Neredeyse programın tamamında mevcut Başkan İsmail Bayram'ı eleştiren ve kimi zaman sert ifadeler kullanan Keleş'in konuşmasının bir bölümünde, "İsmail'le, Ahmet'le, Mehmet'le işim olmaz. Ben İsmail beyin icraatlarını eleştirmem. Eksiktir fazladır da demem" demesi ise şaşkınlık yarattı. Keleş, İsmail Bayram'ın tekrar aday gösterilebilme ihtimalini de es geçmezken, "İsmail Bayram yeniden görevlendirilirse başımızın üzerinde yeri olur. Hiçbir zamanda tekerine çomak sokmaya çalışmam" diyerek Bayram'ın eksikliklerini Düzce halkına mahcup olmamak için sıraladığını söyledi ve nasıl halk odaklı seçime hazırlandığını gösterdi.

Kaşıkoğlu da nasibini aldı

Kendi dönemindeki "sanat eseri" olarak nitelediği heykeller ve havuzu da kaldırması nedeniyle Bayram'a öfkeli olduğu bilinen Keleş'in öfkesinin diğer bir adresi de Kaşıkoğlu oldu. Tekrar aday gösterilmemesinin tek nedeni olarak gösterdiği Kaşıkoğlu'nu da Keleş, "Bugün Düzce sokaklarında özgürce alnım açık, başım dik gezebiliyorum" diyerek başkanlığının son döneminde hakkında ortaya attığı yolsuzluk iddiaları üzerinden eleştirdi ve ekledi: "Düzce'de geçmişte yaptığımız kavganın bugün kime faydası oldu diye Metin Bey'e sormak isterim. Ben belediye başkanlığımdan Metin bey milletvekilliğinden oldu"

Düzce halkı takdir ederse yeniden belediye başkanı olmak istediğini programda bir kez daha yineleyen Keleş, aday olursa tarihi bir oyla seçim kazanacağını savunarak, adeta partisine açık mesaj vermeyi ihmal etmedi.

AK Parti'de büyük çekişmeye sahne olacak yerel seçimler öncesi ortam yavaş yavaş kızışmaya başlarken eski ve mevcut başkanlar arasında esen soğuk rüzgarların etkisinin ne yönde olacağını zaman gösterecek...

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat