HAVADAN SUDAN BİR YAZI

1 Eylül 2016 12:00
A
a

Bu kurumda köşe yazmaya başladığım bu yazımda okuyucuyu sıkmadan, kimseyi de fazla kızdırmadan böyle bir yazı yazmak geçti içimden.

Havadan, sudan bir yazı.

Suya sabuna dokunmadan. Hataları görmeden, yanlışlıkları göstermeden, sokaktaki yokluğu, evlerdeki yoksulluğu kimsenin gözüne sokmadan, en önemlisi insanlardaki mutsuzluğa,umutsuzluğa, çaresizliğe ise hiç değinmeden bir yazı.

Kısacası, havadan sudan bir yazı.

Diyeceksiniz ki; ne var da neyi yazacaksın, yada ne yok da neyi yazmayacacaksın..?

Ne var ki..?

Bilmem...Kim bilir..?

İşsizlik olmuş diz boyu. Düzce’yi kurtaracak, bolluğa refaha taşyacak denilen fabrikalar, Düzce’nin nüfusunu ikiye katlamaktan başka neye yaradı? insanlarımızın asgari ücretle bir iş bulması için iktidar partisi ve milletvekillerinin kapılarında beklemeye devam mı ediyorlar..?

Asgari ücret açlık sınırının çeyreği kadar. Dört kişilik bir ailede ana, baba, çocukların tümü çalışır ise ancak karınlarını doyurabilecek gibi duruyor.

Bütün mahallelerdeki su, kanalizasyon, yol, kaldırım ve asfalt işleri tamamlandı, hergün de süpürülüp gülsuyu ile pırıl pırıl yıkanıyor da bizim mi haberimiz yok...?

Bütün köylerin yollarının bakımı yapıldı, yol kenarı hendekleri açıldı, asfaltları tamamlandı da konuşmaya gerek mi görülmüyor..? Önümüz kış, kış hazırlıkları da acaba kar yağdıktan sonra mı başlayacak..?

Benzinin litresi olmuş beş lira, süpermarketlerden esnafa sıra gelip de alışveriş edilmiyormuş, işçiye ücret az gelirken para kazanamayan esnaf ve işveren işçilkleri ödemekte zorlanıyormuş. Fabrikalarda ücretler üç ay geriden ödeniyormuş, İnsanlar bankalardan aldıkları kredileri ödeyemediklerinden icralık olmuş, icra dosya sayısı rekor kırmış, Dolar yükselmiş, Euro düşmüş, Borsa ise ise inişli çıkışlı, ülkede ekonomik kriz çıkacakmış, insanların yokluktan anaları ağlayacakmış, Demokratik süreç kimilerine göre barış süreci, kimilerine göre ayrışma süreci, kimilerine göre de parçalanma süreci olmuş, Avrupalılar kuyruklu yıldıza uzay aracı indirmiş, Amerika ise Aya, bizim insanımız ise hala yaya

Offff.. Amannn.. seslerini duyar gibiyim. Bunları yazmaya ne gerek var şimdi. İşte bunun için bugün havadan sudan.. Bakın hava ne güzel.. Son yüzyirmi yılın en sıcak kışını yaşıyoruz. Kıymetini bilin, tadını çıkarın.

Boşverin, tadını çıkarın, hava güzel, kuş cıvıltıları, çocuk sesleri, sokaklar cıvıl cıvıl. Ne varki üstü örtülesi şeyleri görmeye, duymaya, yazmaya.. Her şey iyiye gidiyor... Memleket iyiye gidiyor...Sızlanmayın... Şikayet etmeyin...

İşte bunun için bugün... Havadan Sudan..

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat