BÜROKRATLAR HEP AK PARTİLİ ÇIKTI

1 Eylül 2016 12:00
A
a

 


Malumunuz Haziran ayında genel seçimler var. Genel seçimlere katılacak, kamuda çalışanların istifa etmesi için belirlenen süre geçen hata doldu. Gerek Ankarada gerekse Düzcede kamuda birçok istifa yaşandı milletvekili seçimlerine bağlantılı olarak. Son derece doğaldır T.C. vatandaşı olan her bireyin seçime katılmak. Milletvekili adayı olmak, hatta seçilebilirse milletvekili olmak. Buraya kadar sorun yok.

Sorun şu ki baktığınız zaman istifa eden bürokratların hemen tamamı Ak Partiden adaylık başvurusu yapıyor. İşte sorun burada.

Bir bakıyorsunuz; milli eğitim müdürü istifa etmiş, müftü istifa etmiş, sendika başkanı istifa etmiş, müdürler ve müdür muavinleri istifa etmiş, memurları istifa etmiş. Ankarada ise Genel müdürler istifa etmiş, Müsteşarlar istifa etmiş, Müsteşar yardımcıları istifa etmiş. Polisler istifa etmiş, Vali yardımcıları, Kaymakamlar istifa etmiş.

İstifacıların nerede ise tamamı Ak Partiye milletvekili aday adayı.

Bu durumda; idari kadrolarda bulunan yöneticiler Ak Partili olmuş demek pek de yanlış olmaz. Yada başka bir bakış açısı ile bu kadar boşalan kadrodan sonra işlerin aksama ihtimali. Yetkililer ise bu konunun problem olmayacağı kanaatinde. Muhtemelen, hatta kesin olarak boşalan her koltuğa yeni bir Ak Partili nasılsa oturtulur ve işler yine aynen devam eder kanaati yaygın.

Düzcede 50 civarında iktidar partisi milletvekili aday adayı bekleniyor. Bir çoğu kamudan istifa ile gelen memurlar. Düyeceksiniz ki sadece üç kişi milletvekili adayı gösterilecek, ya geri kalan 47 adet aday ne olacak. İşte istifaların ana sebebi geliyor. Millevekili olamayan her bürokrat üç ay sonra geriye dönecek. Aynı yere yada dengi bir makama. Bu arada Ak Partili olduklarını da kanıtlamış oldular. Bir dahaki görev taleplerinde yada atamalarda artık C.V.lerine ekleyecek bir vasıfları daha oldu.

Ak Aparti Milletvekili aday adayı.

Bu vasıf artık iktidar partisinin tüm iktidarı boyunca onlara bir nişan, bir lutuf, önemli bir özellik olarak eklenecek ve tüm memuriyet hayatları boyunca çok kolay tayin yaptırabilicekler, çok çabuk ve hızlı bir şekilde mesleklerinde yükselerek merdivenleri tırmanacaklardır. Milletvekili olamasalar bile memuriyette artık dokunulmaz olmuşlardır, artık onları kimse durduramaz, yükselmelerine kimse engel olamaz. Zaten istifaların ana sebebi de milletvekili olmak değil bu vasıflara kavuşmaktır.

Memur olmayan iş adamı ve tüccarlar da aynı durumda. Artık işlerini yaparken bütün devlet kapıları ardına kadar açık olacak. Artık hepsi tescilli Ak Partili nasılsa.

Kimlerin aday gösterileceğini zaman gösterecek. İstifa eden bürokratların nerelere tayin olduklarını ise yaşayarak göreceğiz.

Sağlıcakla Kalın....

ORHAN KAYA

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat