AK PARTİ DÜZCE İL BAŞKANLIĞI YARIŞI KIZIŞTI.

1 Eylül 2016 12:00
A
a

4 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan Ak Parti Düzce İl Başkanlığı kongresine girilirken adaylar arasındaki yarış da kızıştı. Ak Parti İl Başkanlığı için birçok aday ismin geçmesine rağmen yarışın dört aday arasında geçmesi ve kongreye de tek liste ile girilmesi bekleniyor. Son hafta içinde İl Başkanının genel merkez tarafından belirlenerek açıklanması bekleniyor.

İl Başkanlığı için aday adayları arasında birçok ismin adının geçmesine rağmen yarışın dört adaydan biri içinden belirlenerek atanacağı tahmin ediliyor. Bu adaylar şöyle sıralanabilir. Mustafa Keskin, Hikmet Keskin, Ali Dilber, Metin Kaşıkoğlu. Bazı kesimlerde bayan bir il başkanı sesleri yükselse de, bir erkek partisi olan Ak Partide bayan bir il başkanı seçilmesine pek ihtimal vermiyorum.

Önceki kongrede yaşanmış ama çok bilinmeyen bir anektodu size aktarayım. Önceki kongrede de yine Mustafa Keskin ve Hikmet Keskin isimleri öne çıkmıştı. Hatta genel merkez tarafından, bazılarına İl başkanı ikisinden hangisi olsun diye sorulmuştu. Bu aşamada zamanın il Başkanı Mustafa Yılmaz’ ın girişimleri ve talebi doğrultusunda Düzce İl Başkanlığı için Metin Kaşıkoğlu düşünülmeye başlandı. Düzce’de derleyici il başkanlığı görevini ancak Metin Kaşıkoğlu tarafından sağlanabileceği konusunda genel merkez ikna oldu ve Kaşıkoğlu hiç adı geçmez iken atandı. Kaşıkoğlu yönetiminde % 60 üzreinde yerel seçim sonucu alındı, % 70 ler üzerinde Cumhurbaşkanlığı sonucu alındı. Mustafa Yılmaz’ ın öngörüsü gerçekleşti. Bu gün de yine aynı durum söz konusu. Mustafa Keskin ve Hikmet Keskin adı parti teşkilatlarında dillendirilirken sürpriz bir atakla Kaşıkoğlu adı gündeme gelirse hiç şaşırmayın.

Teşkilat dışından ise Ali Dilber ismi gündemde. Ali Dilber ismini geçmişte başka partiler ile bağdaştırarak saf dışı bırakma çalışmaları var. Ancak göz ardı ettikleri ise bu dönemlerde Ak Parti diye bir partnin zaten olmadığı. O zamanlarda şimdiki bütün Ak Partililerin de başka partilerde olduğudur. Ayrıca Ali Dilber Düzce Baro Başkanı sıfatı ile çok uzun zamandan beri Ak Parti üst kadroları ile beraber hareket etmektedir. Geçenlerde yapılan HSYK seçimlerinde izlediği politika da Ak Parti Genel Merkezi tarafından takdir toplamıştır. Ayrıca genel merkez nezdinde bazı genel başkan yardımcıları ve bazı Bakanlar nezdinde de çalışmalar yaptığını biliyorum. İl Başkanının da genel merkez tarafından seçileceğini düşünürsek bu çalışmaların da ne kadar kıymetli olduğu açıktır. Ayrıca Ali Dilber Tüm Düzce de tanınan, bilinen ve sevilen biridir. Onun bu özellikleri de mutlaka bir şekilde karşılık bulacaktır. Bu özellikleri ile Ali Dilber İl Başkanlığının en kuvvetli adaylarından biridir.

Sonuç olarak İl Başkanı genel Merkez tarafından seçilerek çok yakında açıklanacak, tek liste ile İl Kongresine gidilecek, yeni dönemde şehrimize hizmet edecek olan iktidar partisi il başkanı da belli olacaktır.

Yeni İl Başkanımız ise şehrimize şimdiden hayırlı olsun...

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat