MADDİ OLARAK GÜÇLENDİRİLİYOR

Gündem 3 Eylül 2021 12:32
Videoyu Aç MADDİ OLARAK GÜÇLENDİRİLİYOR
A
a

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yaptığı açıklamaya göre Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı'na yeni bir kaynak aktarımı yapılacak.

Düzce’de ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan ve özellikle Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatlarıyla kuruma ulaşan mağduriyetleri kısa sürede ortada kaldıran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı maddi olarak güçlendiriliyor.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini yürütebilmeleri için her ay düzenli olarak "periyodik pay" adı altında kaynak aktarımında bulunduklarını hatırlattı.
Eylül ayına ilişkin bilgi veren Yanık, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 188 milyon TL kaynak aktarıyoruz.” dedi.
Vakıflar kanalıyla gönderilen bu ödeneklerin, dezavantajlı durumda bulunan vatandaşların ve hanelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığının altını çizen Bakan Yanık, “Aktardığımız bu kaynakla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının mali imkânlarını güçlendiriyoruz. Böylece vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin şekilde yanıt veriyoruz” dedi.
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri