LGS TÜRKİYE BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Gündem 24 Haziran 2019 17:18
Videoyu Aç LGS TÜRKİYE BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU
A
a

1 Haziran’da gerçekleştirilen LGS’de bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Mehmet Zahit Kevserî İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ertuğrul Recep Kocaman, Bilgi Ortaokulu öğrencisi Aslınur Eravcı ve Özel Su Damlası Ortaokulu öğrencisi Aykut Koçak Türkiye birinciliğine isimlerini yazdırarak hem okullarını hem de ilimizi gururlandırdı. 500 tam puan alan öğrencilerden Mehmet Zahit Kevseri İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Ertuğrul Recep Koacaman, başarısının sırlarını Öncü Haber ekibiyle paylaştı.

Ortaokul öğrenimlerinin sonuna gelen öğrencilerin liselere yerleştirilmesi için girdikleri Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. 1 milyon 29 bin 555 öğrencinin katıldığı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Düzce’nin gurur tablosu da belli oldu. Mehmet Zahit Kevserî İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ertuğrul Recep Kocaman, sınavda sorulan 90 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. Bir diğer başarı öyküsü Bilgi Ortaokulu’nda yazıldı. Sınavda bütün soruları doğru cevaplayan Aslınur Eravcı tam puanla Türkiye birincileri arasında yer alma başarısı gösterdi. Özel Su Damlası Ortaokulu öğrencilerinden Aykut Koçak da Düzce için gurur kaynağı oldu. 500 tam puan alan Koçak, adının Türkiye birincileri gurur tablosuna yazdırdı. Bu sonuçla Türkiye 1.’si olan Kocaman, Eravcı ve Koçak öğretmenlerinin ve Düzce’nin göğsünü kabarttı.
‘NORMAL, DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIM’
Öncü Haber ekibi olarak Düzce’yi gururlandıran Ertuğrul Recep Kocaman’dan başarısının sırlarını aldık. Türkiye 1.lerinden biri olan Kocaman öğretmenlerinin ve Düzce'nin göğsünü kabarttı.
‘90 sorunun 90’ını da yaptım’
‘İyi bir hayata sahip olmak istiyorum’ diyen Kocaman şunları söyledi: “Sınav güzel geçti. 90 sorunun 90nını da yaptım. Tabi bunu çalışarak elde ettim ve şimdide tabi mutluyum bu sonuçtan dolayı. Amacım lisede iyi bir yerde olabilmek. Bunun sonundaki sınavda da başarı elde etmek. İyi bir meslek sahibi olmak. İyi bir hayata sahip olmak istiyorum. Şuan bir meslek düşünmüş değilim.”
‘Normal, düzenli bir şekilde çalıştım’
Türkiye Birincisi Kocaman başarısının sırrını şu cümlelerle açıkladı: “Disiplinli ve planlı çalışmak. Zaten her zaman düzenli bir şekilde çalıştığım için bu başarıya ulaştığıma inanıyorum. Tabi sınav anında rahat olmakta benim başarımı sağlayan faktörlerden biriydi. Abartılacak kadar çalıştığımı düşünmüyorum. Normal, düzenli bir şekilde çalıştım. Yapmak istediğim şeyleri de gerektiğinde yaptım.”
 ‘Kendisi zaten çalışması gerektiğini biliyordu’
Türkiye Birinciliğini paylaşan Kocaman’ın babası Erkan Kocaman da şunları söyledi:
“Çok yoğun bir şekilde değil ama planlı çalıştığı için bu başarıyı elde etti. Bu başarıda okul yönetimi, öğretmenleri, sınıf arkadaşları hepsinin payı var. Ben değil ama annesi daha çok yönlendirdi. Ben çalıştığım için annesi daha çok ilgileniyordu. Onun daha büyük emeği var. Biz müdahale etmiyorduk kendisi zaten çalışması gerektiğini biliyordu. Bilgisayarını da oynadı, topunun da oynadı, derste çalıştı.”
‘Okul imkanlarıyla bu seviyeyi yakaladı’
Mehmet Zahit Kevserî İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ise başarı elde eden öğrencisi hakkında şöyle konuştu:
“Malumunuz okulumuz yeni açıldı. Okulumuz Mehmet Zahit Kevseri İmam Hatip Ortaokulu Düzce’nin gözde okullarından. Birçok başarıları var. Bu sene ki liseye geçiş sınavında da bir öğrencimizin Ertuğrul Recep Kocaman’ın tüm sorulara doğru cevap vermesi bizi okul olarak memnun etti. Öğrencimiz 5. sınıftan beri ortaokulunun tamamını okulumuzda okudu. Okul dışı herhangi bir yerden yardım almadan okul imkanlarıyla bu seviyeyi yakaladı.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri