KUDÜS SERGİSİ İLGİ ÇEKTİ

Gündem 14 Mayıs 2019 13:17
Videoyu Aç KUDÜS SERGİSİ İLGİ ÇEKTİ
A
a

Kudüs Gecesi için Anıtpark Meydan’ında Kudüs ve Mescidi Aksa ile ilgili çalışmalar yapan Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği tarafından bir resim sergisi açıldı. Kurulan sergi Düzceli vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Konuyla ilgili olarak Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Yenihayat Kudüs’te yaşanan sıkıntıları ve oradaki işgali vatandaşlarımızın gündemine sokmak adına bir sergi düzenlediklerini belirterek şunları söyledi: “Kudüs bize her yönüyle tanıdık bir şehir. İnancımız anlamında Kuran-ı Kerim’de bizzat adından bahseden Mescid-i Aksa’nın orada bulunması, ilk kıblemizin Kudüs’te olması İslam-ı Miras mucizelerinin orada yaşanması, Peygamberimizin o mescidi bize tavsiye edip, oraya gidin ve orada namaz kılın, gidemezseniz kandillerinde dökülmek üzere oraya yağ gönderin ifadeleri Kudüs’ün tüm Müslümanlar için çok önemli bir şehir olduğunu bize anlatmış oluyor.”

“Kardeşlerimize sahip çıkalım’

Türk halkının Kudüs’ü hem tarihi hem de dini yönüyle tanımasını amaçladıklarını söyleyen Yenihayat, ‘İnsanımız orada ki işgalden, orada yaşanan zulümden haberdar olması ve en önemlisi oraya sahip çıkması, destek vermesi oradaki kardeşleriyle bir bütünleşme içerisinde bulunmalarını gerçekleştirmek. Kudüs hakikatten İsrail işgal Devletinin her türlü haksız hukuksuz uygulamalarına maruz kalıyor. Türk halkından isteğimiz o ki Kudüs’ü tanımaları öğrenmeleri oradaki kardeşlerinden haberdar olmaları. İmkânları varsa tıpkı Umre ’ye gittikleri gibi Kudüs’e de gitmeleri çünkü Peygamberimiz 3 mescidin kutsal olduğundan bahsediyor. Mescid-i Haram ve Mescid-i  Nebevi’yi Umre ziyaretlerinde gidip ziyaret edebiliyoruz. Ama Kudüs ve Mescid-i Aksa biraz uzak kalıyor. Onun için diyoruz ki şartları biraz zorlayalım. Kudüs’e gidelim hem Mescid-i Aksa da hem Peygamberler şehri Kudüs’te bulunalım. İsrail işgaline karşı bir tepki olsun direnç olsun diye oradaki kardeşlerimize sahip çıkalım diye bunu hatırlatmış oluyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm