KONTROLSÜZ TEHLIKE!

Gündem 29 Mayıs 2019 17:35
Videoyu Aç   KONTROLSÜZ TEHLIKE!
A
a

Düzce'de başıboş sokak hayvanları sorunu içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı. Kontrolsüz şekilde sayıları giderek artan başıboş köpekler özellikle Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde sürüler halinde geziyor. Kalıcı bir çalışma yapılmasını isteyen tedirgin vatandaşlar, bir kez daha yetkililere, "Yolda yürüyemiyoruz, çocuklarımızı dışarı çıkarmaya korkuyoruz." diyerek seslendi.

Düzce'de havaların ısınması ile birlikte sıkça rastlanılan sokak hayvanları vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

Her ay onlarca vatandaş hastanelik oluyor
Kontrolsüz şekilde üreyen ve bu nedenle sayıları giderek artan başıboş köpekler sürüler halinde gezerken, her ay ısırık vakaları yüzünden onlarca vatandaş hastanelerin yolunu tutuyor. Saldırı olayları, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan aylık faaliyet raporlarında açıkça gözleniyor. Saldırılar, vatandaşın hem tedirginliğini hem de şikayetlerini katlıyor. 

Kalıcı Konutlar'ı mesken tuttular
Sokak köpeklerinin mesken tuttuğu Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde ikamet eden vatandaşlar, uzun süredir her yeri saran başıboş hayvanlar yüzünden büyük endişe yaşadıklarını ifade etti. Kalabalık gruplar halinde dolaşan sokak hayvanlarından çekindiklerini aktaran bölgede yaşayanlar köpek saldırılarından korktuklarını vurguladı.

"Kalıcı çözüm istiyoruz"
Özellikle çocukların bir saldırıya uğramasından tedirgin olan bölge sakinleri, Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği fotoğraflarla soruna dikkat çekti. Hayvan saldırısı endişesi taşıyan vatandaşlar, "Eve işten gelirken korkuyoruz. Çocukları sokağa çıkaramıyoruz. Sokak hayvanları konusunda kalıcı bir çalışma yapılmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kontrolsüz üremenin önüne geçilmesi bekleniyor
Düzce'de, sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonu için Akçakoca Subaşı Köyü sınırlarında yeni bir merkez kazandırılırken, bu merkezde kısırlaştırma yöntemi ile özellikle kontrolsüz üremenin önüne geçilmesi bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm