KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

Gündem 12 Ocak 2018 16:27
Videoyu Aç  KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ
A
a

Vatani görevini Düzce’de yapan ve 4 haftalık temel eğitim sürelerini tamamlayan 369. Kısa Dönem yükümlüler için yemin töreni düzenlendi. Törende askerlere seslenen İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Teminatı şeref, bedeli de vatan uğruna gerektiğinde ölmektir. Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur” dedi.

Düzce Jandarma Komutanlığı bünyesinde askerlik görevlerini yapan 369'uncu kısa dönem acemi erler yemin etti. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemin törenine Vali Vekili Turgut Derimer, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam ve silahaltına alınan erlerin yakınları katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya bir konuşma yaptı. Yemin edecek 33 erin 4 haftalık eğitim gördüklerini söyleyen Çetinkaya, erlerin kısa süre içinde bile kendilerinden beklenen gayreti fazlasıyla gösterdiklerini kaydederek, “Karşınızda dimdik, şerefle durmaktadırlar” dedi.

Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur”
Yemin edecek erlere hitap eden Çetinkaya, yeminin ne anlama geldiğini belirterek şöyle konuştu:“Genç silah arkadaşlarım biraz sonra yemin ederek tam bir asker olacaksınız. Yeminin anlamı, askerin, askerliğe, vatanına ve milletine yürekten bağlanışıdır. Teminatı şeref, bedeli de vatan uğruna gerektiğinde ölmektir. Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur. Eğitiminiz süresince askeri bilgilere teçhiz edilerek bir askerde bulunması gereken nitelikleri kazandınız. Ve mukaddes bayrağımızın üzerine ellerinizi koyarak birbirinize kenetlenip şevk ve heyecan içinde, inanç ve gururla ailelerinizin ve bizlerin huzurunda kutsal askerlik yeminini edeceksiniz.” Konuşmanın ardından ellerini şanlı Türk Bayrağı’nın üzerine koyarak ölene kadar tutacakları askerlik yeminlerini eden erler vatanına, milletine bağlı birer Türk neferi oldu. Yemin eden acemi erler adına Kısa Dönem Jandarma Er Ekin Çelik konuşma yaptı. Birliğe ilk katılan kısa dönem erlerden Jandarma Er Abbas Emin Aziz Mehmetçik Yaş Kütüğü’ne plaket çaktı. Aziz’e Vali Vekili Turgur Serimer tarafından ödülü verildi. Eğitim, spor ve atışta başarılı olan erler protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi. Tören, Jandarma Er Turgut Kurt’un “Yemin Ederken” adlı şiiri okumasının ardından sona erdi.Program sonrasında Mehmetçikler aileleri ile hasret gidererek bu güzel günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri