KİMSESİZ ÖĞRENCİLER UNUTULMADI

Gündem 13 Şubat 2020 17:41
Videoyu Aç KİMSESİZ ÖĞRENCİLER UNUTULMADI
A
a

Şehrazad Künefe sahibi Abdullah Taş, Düzceli yetim ve öksüz öğrenciler için yemek programı düzenledi. Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Koordinasyon Kurulu’nun organize ettiği yemek programına 200 öğrenci katıldı. Bu anlamlı etkinliğe AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin de katıldı.

 
Düzceli yetim ve öksüz 200 öğrenici için, Şehrazad Künefe’de yemek programı düzenlendi. İşletme sahibi Abdullah Taş tarafından düzenlenen programa Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım ve İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin de katıldı. Düzce’nin çeşitli okullarından getirilen çocuklarla yakından ilgilenen Keskin ve İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri, masa masa gezip isteklerine kulak verdi.
“200 çocuğumuz var burada”
Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Yıldırım yemek programında Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Biz bu projeyi 5395 sayılı “Çocuk Koruma Kanunu” kapsamında düzenledik. İki ayda bir toplanan İl Koordinasyon Kurulu toplantılarımıza Valimiz Dr. Zülkif Dağlı başkanlık ediyor ve onun koordinesinde böyle bir proje düzenledik. Koordinasyon kurulu üyeleri ile  yeni başlattığımız özellikle risk altında anne ve babası olmayan öğrencileri bir araya getirip koordinasyon kurulu üyeleri ile bir yemek programı düzenledik. Niyetimiz çocuklar ile hiç karşılaşmamış ama çocuklar hakkında karar veren bu kurul üyelerinin çocuklarımız ile tanışmasını sağlamak. Koordinasyon Kurulunda Emniyet Müdürlüğü, Jandarma, Denetimli Serbestlik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve SGK gibi devlet kurumlarından arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlar bugün bizler ve çocuklar ile beraberler. 200 çocuğumuz var burada şuan. Çocuklarımız Milli Eğitime bağlı okullardan buraya geldi. Aziziye, Beyciler ve Azmimilli gibi mahallelerdeki okullardan geldi.”
“Çocuklarımız ile ilgili farklı çalışmalarımız da olacak”
Milli Eğitim Müdür Murat Yiğit organizasyonu gerçekleştiren işletme sahibi Abdullah Taş’a teşekkür ederek şunları söyledi: “Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştiren, çocuklarımızı bu güzel günde bir araya getiren işletme sahibi Abdullah Taş’a  çok teşekkür ediyorum.   Bugün burada Düzce genelinden tüm okullardan öksüz ve yetim çocuklarımız var. Bu çocuklarımız ile ilgili Düzce Valiliği, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlü ortak bir çalışma yürütüyoruz. Tabii böyle bir projenin başlangıcında işletme sahibi Abdullah Taş’ın bu organizasyonu gerçekleştirmesi bizleri çok mutlu etti. Çocuklarımız bizler ile bir araya geldi. Daha sonra bu çocuklarımız ile ilgili farklı çalışmalarımız da olacak. Çeşitli piknik etkinlikleri, tarihi ve turistik geziler düzenleyeceğiz. Ev ve okul ortamlarını yakından  takip edeceğiz. Çocuklarımızın hem eğitim ve öğretim faaliyetleri hem de sosyal yaşantı faaliyetlerini zenginleştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”
“Bu tip projeler olduğunda biz her zaman varız ve destekleriz”
İşletme sahibi Abdullah Taş böyle organizasyonları daha sık yapmak istediğini belirterek şunları söyledi: “Buraya yerleşeli iki buçuk oldu. Buraya geldiğimiz için çok memnunuz. Düzce halkı ile iç içe bir birlikteliğimiz oldu. Bugün de burada çocuklarımız ile birlikte bir yemek programı düzenledik. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu projeleri daha sık yapacağız. Burada 200 çocuğu görünce kendi çocukluğum aklıma geldi. Bizde emekçi insanlarız. Emeklerimiz ile büyüdük. Bu projelerin olması çok güzel bir şey. Bu tip projeler olduğunda biz her zaman varız ve destekleriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri