KENTİN GÖBEĞİNE TİCARET MERKEZİ

İlçe Haber 28 Mayıs 2018 15:19
Videoyu Aç KENTİN GÖBEĞİNE TİCARET MERKEZİ
A
a

Akçakoca Belediye Başkanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle liman içi ve çevresinde uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi için başlatılan kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Bölgeye ilk kazma vurulmasına yönelik çalışmalarda ise sona dönemece girildi. Kentin göbeğinde atıl kalan bölgeyi dönüşümle canlandırma hedefinde olan Başkan Cüneyt Yemenici, “Atıl durumda olan bu alanı gerçek bir ticaret ve cazibe merkezi haline getireceğiz.” dedi.

Akçakoca’da Kentsel Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı. Yalı Mahallesi’ni, Cumhuriyet Meydanı’nı, liman içini ve üst kısımlarını kapsayan geniş bir alanda büyük bir değişim sağlayacak olan Akçakoca Kentsel Dönüşüm Projesi için adım adım uygulama aşamasına yaklaşılıyor.

Projeyi hazırlayan firmayla toplantı
Düzce’nin kentsel dönüşüm uygulanacak ilk ilçesi olan Akçakoca’da kamulaştırma sürecinin sona ermesi ile projede yapım aşamasına geçilmesi için hazırlıklar hızlandı. Bu kapsamda Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, projeyi hazırlayan firmanın ve belediyenin teknik personelleriyle, bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Projesi çerçevesinde mimari, statik, elektrik, sıhhi tesisat ve benzeri projeler netleştirildi.

"Cazibe merkezi haline gelecek"
Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, uygulanan kentsel dönüşüm projesiyle ilçenin çehresinin değişeceğini ve cazibe merkezi haline geleceğini vurguladı.

"Artık sona doğru yaklaşıyoruz"
Yemenici, şunları kaydetti: "Göreve başladığımız ilk günden itibaren ilçemizin çehresinin değişmesi adına ekibimizle birlikte hassasiyetimizi ortaya koyup, hemşehrilerimizin de desteğiyle el birliğiyle çalışıyoruz. Bu doğrultuda kentsel dönüşüm proje çalışmalarımız gittikçe hızlanıyor. Uygulamaya geçilmesinde artık sona doğru yaklaşıyoruz. Projemizi mimari, statik, mekanik tüm detayları ile son aşamaya getirmek için uzun ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Akçakoca'nın kalbi olarak nitelendirdiğimiz fakat en atıl durumda olan bu alanı gerçek bir ticaret ve cazibe merkezi haline getireceğiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri