Kavşak istiyorlar

İlçe Haber 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Kavşak istiyorlar
A
a

Cumayeri halkı ilçe merkezine kavşak istiyor. İlçe merkezinde bağlantı yolunun başlangıcında sık sık yaşanan kazaların ardı arkası kesilmeyince, vatandaş yoldaki düzensizliğin bir an önce giderilerek kavşak yapılmasını istiyor.

 

Cumayeri D-100 Karayolu'na bağlantısı kısmen ulaşıma açıldı. Ancak karayolunun ilçe merkezindeki başlangıç noktasından bölge halkı rahatsız. Yolun sonlandığı kısımda ağaç ve minibüs durağının olması karşı yönden gelen sürücülerin görüş mesafesini kapatıyor ve kazalar kaçınılmaz oluyor. Durakta şoförlük yapan vatandaşlar bu noktada sık sık kazaların meydana geldiğini ifade ederek ilçe merkezindeki kavşağın bir an önce yapılması gerektiğini dile getiriyor.

Kazalar kaçınılmaz!

Vatandaşlar, “Bu kavşaklarda ciddi kazalar oluyor. Daha geçen iki kazaya şahit oldum. Cumayeri Sapağı'ndan gelen yolcular yolu çok fazla dikkate almayıp ters yola giriyor ya da durakta park yapan araçlar yola çıktığında kazalar kaçınılmaz oluyor. Buranın biran önce olması kazlarında önüne geçer” dedi.

1 buçuk ay içinde açılacak

İlçedeki çalışmalar hakkında Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş'ten bilgi aldık. Keleş bağlantı yolunda bir durup bir başlayan köprü çalışması ve merkezdeki kavşak çalışmalarının bu yaz döneminde sona ereceğini belirtti. Keleş, “Müteahhidin karayollarına devir tesliminden sonra yolumuzun resmi açılışı olacak. Şuanda birkaç eksiklik var. D-100 Karayolu bağlantısındaki köprünün tamamlanması lazım. Devamında Cumayeri'nde mevcut kavşak kalkacak ve daha büyük bir kavşak yapılacak. Köprümümüzün karınca hızı ile ilerlediğini söylesem yanlış anlaşılabilir. Hem Bolu'daki Dalçık hem karayolundaki köprü verilmiş. Mevsim nedeniyle de bir gecikme yaşanmış. Ama geldiler, 1 buçuk ay içinde açılacak. Cumayeri'nin merkezinde çevre düzenlemesi yapacağız ve orada bulunan otobüsleri ve kaymakamlık binasının önünü de kaldıracağız. Araç parkını da arka tarafa alacağız. Terminali de bir arka sokağa alacağız. Bütün bu çalışmalarımız yaz döneminde bitecek. 4 yıl önce “Bu 5 yılın sonunda hiç kimse altyapı su, imar konusunda politika yapmayacak” demiştik. “Seçime aday olan arkadaşlarımız sanat yapıları, estetik ve sosyal etkinliklerden söz ederek politika yapacak” demiştik. Çok fazla bir şey kalmadı” dedi.

Belediye başkanı aday olmaz aday gösterilir”

Seçim yatırımı yapmadığının altını çizen Keleş, teşkilat ve seçmenden bir dönem daha belediye başkanlığı talebi gelirse tekrar aday olacağını söyledi. Keleş, “Yerel seçimlere gelirken seçim yatırımı yapmıyorum. Normal işlerimi yapıyorum. Adaylık konusunda her zaman söylediğimim “Belediye başkanı aday olmaz aday gösterilir”. Ben belediye başkanlığı yapıyorum zaten. Teşkilatım ve seçmenim beni bir dönem daha belediye başkanı görmek siterse tabiki adayım. Bizim ilçemize daha iyi hizmet verecek olan olursa mutlaka destekleriz. Belediye başkanı olarak doğmadık, belediye başkanı olarak ölmeyeceğiz.”şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri