KAVGAYI BIRAKIN!

Siyaset 24 Nisan 2017 12:22
Videoyu Aç KAVGAYI BIRAKIN!
A
a

Vatan Partisi Düzce İl Teşkilatı'ndan iktidar ve muhalefete "İç kavgayı bırakın" çağrısı... Referandum sürecinde söylemleri ile Türkiye'yi 'evet-hayır' kamplaşmasına soktuğunu savunduğu siyasilerin bu tutumu hala sürdürdüğünü belirten İl Başkanı Fethi Sönmez, "Halk oylaması, yüzde elliye yüzde elli eşitlikle bitti. Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur. Halk oylaması berabere bitmiştir. Şimdi beraberlik zamanıdır."

Vatan Partisi Düzce İl Örgütü, 16 Nisan’da gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandumu sonrası Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı’nda durum değerlendirmesi yaptı. Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, bugün ve önümüzdeki süreçle ilgili masaya yatırdıkları konuları şöyle aktardı:

"Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur"
“Anayasa değişikliğine ilişkin Evet-Hayır kamplaşması artık arkada kalmıştır ve kesinlikle arkada bırakılmalıdır. Türkiye’nin geleceğini kurtaracak mevzi, vatan savaşı mevzisidir. Artık milletçe vatan savaşı mevzisindeyiz. Maç berabere bitti, şimdi beraberlik zamanı. Halk oylaması, yüzde elliye yüzde elli eşitlikle bitti. Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur. Halk oylaması berabere bitmiştir. Şimdi beraberlik zamanıdır. Türkiye’nin sorunları beraberlikle çözülür. Evet diyenler de bizdendir, hayır diyenler de bizdendir. Şimdi evet diyenlerin ve hayır diyenlerin el ele verme zamanıdır."

"Evet-hayır cephesinde değil, milletin cephesinde birleşeceğiz"
Kamplaşmanın tuzak olduğunu vurgulayan Sönmez, “Türkiye’yi evet-hayır kamplaşmasına sokmak yanlıştı. Bugün o kamplaşmayı sürdürmek, daha büyük yanlıştır. AK Parti kamplaşmayı derinleştiren söylemlere artık son vermelidir. Evet-hayır cephesinde değil, milletin cephesinde birleşeceğiz. Hayır cephesine de karşıyız. Evet cephesine de karşıyız. Bugün PKK terörüne ve FETÖ terörüne karşı birlik zamanıdır."

3 sorun sıraladı
Vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi için birlik çağrısı yapan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, "Bugün Türkiye’mizin önünde çözüm bekleyen üç sorun var. Birincisi, vatan bütünlüğüdür. Dış tehditlere ve teröre karşı huzur için birleşeceğiz. İkincisi, borç batağından kurtulmak ve üretim ekonomisine geçmektir. Bunun için işçi ve çiftçiden esnaf, zanaatkâr, sanayici ve tüccarımıza kadar bugünkü ekonomik zorlukları paylaşacak ve birleşeceğiz. Üçüncüsü, komşularımızla birliktir. Bölgemizde dış tehdide ve teröre karşı komşularımızla birleşeceğiz. Türkiye’nin önündeki sorunları iç kavgayla değil, milleti birleştirerek çözebiliriz."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri