Karslıoğlu: Nasıl para kazanıldığını bilmek gerek

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Karslıoğlu: Nasıl para kazanıldığını bilmek gerek
A
a

Ticaret Borsası seçim sonrası ilk toplantısını meclis üyeleriyle gerçekleştirdi. Borsa Başkanı Nurettin Karslıoğlu, birçok konuda açıklama yaparken, eleştirilere “Faizli parayla bizi yargılamak doğru değil. Önce nasıl para kazanıldığını bilmek gerek” diyerek cevap verdi.

 

Ticaret Borsası seçim sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren Başkan Nurettin Karslıoğlu ve meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısıyla, borsanın faaliyetlerini anlattı. Karslıoğlu, seçimden önce yaptıkları çalışmaları kimsenin bilmediğini savunarak aslında birçok iş yaptıklarını ve 5-6 illi Düzce’den yönettiklerini belirtti. Karslıoğlu, “Hep fındıkçı borsası gibi yönettik borsayı, aslında bizim borsamız tarım borsası. Bizim borsamız henüz 18 yıllık bir borsa ve önemli bir yere getirdik. Keyfinize göre burada fiyat koyamıyorsunuz, borsamız zaman içerisinde fındığa bağlı kaldı. Yüzde 90’lık bir oranda gelirimiz fındıktan, fiyat istikrarı yönünden biz her zaman üreticiyi bilgilendirdik. 5-6 ilin borsasını da buradan yönettik, kimse bilmiyordu. Seçim döneminde hepsiyle tek tek tanışma fırsatı bulduk. Onlardan gelir düşük olmasına rağmen, hizmette sınır yok diyerek hizmet verdik" dedi.

Borsanın ikinci katına laboratuar açtıklarını söyleyen Karslıoğlu, bu laboratuarın bölgeye hizmet verdiğini belirtti. Karslıoğlu, “Borsamızın ikinci katına laboratuar yaptık, bu laboratuar bölgenin işini görüyor. Zonguldak'ta yok bu yüzden bizi tercih ediyorlar. Biz hepimiz borsanın müşterileriyiz, yüzde 90’nını bizden ve bizim gibi müşterilerinden sağlıyor. Biz binde birlik kazançla bu kadar yapabiliyoruz. 50-60'da kurulmuş olan borsaların yıllarca biriktirmiş olduğu faizli parayla bizi yargılamak doğru değil. Önce nasıl para kazanıldığını bilmek gerek" şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri