KARAYOLLARINDAN HEYET GELDİ

Gündem 18 Ekim 2019 15:41
Videoyu Aç KARAYOLLARINDAN HEYET GELDİ
A
a

Ankara’dan gelen karayolları yetkilileri, Olimpiyat Kavşağı’nda yapımı süren “Akıllı Kavşak” çalışmalarını inceledi. Kapatılan yollar nedeniyle şikayet alan kavşaktaki son durumu yerinde gören başmühendis ve beraberindeki heyete Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer de eşlik etti.

Düzce’de art arda kapatılan Olimpiyat ve Fiskobirlik kavşakları bulundukları bölgede yaşayan vatandaşlara ve yolu kullanan sürücülere çile yaşatırken, şikayetlerin eyleme ve imza kampanyasına kadar ulaşması üzerine çözüm mercilerinde kıpırdanmalar başladı.

Şikayetler yerine ulaştı
Eylül ayının ilk haftası beton bloklarla kapatılan Fiskobirlik Kavşağı ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, çelik köprülü sistem yapılması gündeme gelirken, gözlerin çevrildiği bir diğer önemli kavşak olan Olimpiyat için ise bugün Ankara’dan heyet geldi. Akıllı kavşak çalışmaları nedeniyle önce kısmi olarak ana yolu ardından yan yolu kapatan karayolları ekiplerine tepki gösteren esnaflar, geçtiğimiz günlerde yola masa ve sandalyeler koyarak ilginç bir eyleme imza atmıştı. Eylem üzerine bölgeye gelen Düzce Belediye Başkanı Yardımcısı Celal Kasapoğlu sıkıntılarını dinlediği esnafa sorunu çözme sözü vermişti. Aynı dönemde MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da Ulaştırma Bakanlığı’na ‘Düzce’nin ulaşım sorununu kavşakları kapatarak mı çözüyorsunuz?’ diyerek yüklenmişti.

Karayollarından heyet geldi
Tüm bu gelişmelerin ardından karayolları başmühendisinin de aralarında bulunduğu bir heyet bugün Olimpiyat Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Akıllı kavşak çalışmalarındaki son durumu yerinde gören ve esnafın şikayetlerini de dikkate alarak alternatif çözümler üzerinde duran karayolları yetkililerine Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer de eşlik etti.  

Kışa kadar açılması planlanıyor
Öte yandan karayolları heyeti, Olimpiyat Akıllı Kavşak çalışmalarının hızla devam edeceğini ve ilk etabının kış aylarında biteceğini belirtti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri