KALİTESİ YİNE TESCİLLENDİ

Gündem 28 Aralık 2018 13:56
Videoyu Aç KALİTESİ YİNE TESCİLLENDİ
A
a

Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı’nca 3 günlük denetime tabi tutulan Düzce Üniversitesi Hastanesi, 100 üzerinden 91.58 puan alarak hizmet kalitesini bir kez daha tescilledi.

Dış değerlendirmeye tabi tutuldu
Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, 2011 yılından bu yana devam eden kalite yolculuğuna sürekli gelişim ve iyileştirme sürecinden geçerek emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Hasta ve çalışanlarına her zaman daha iyisini sunma hedefinde olan Düzce Üniversitesi Hastanesi; 18-19-20 Aralık 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı  tarafından, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) Versiyon 5 rehberine göre dış değerlendirmeye tabi tutuldu.  
Değerlendirme sonucunda 91.58 kalite puanı aldı
Bakanlık tarafından görevlendirilen 5 kişilik denetim ekibi hastaneyi; kurumsal hizmetler, hasta ve çalışan odaklı hizmetler, sağlık hizmetleri ve destek hizmetleri olmak üzere toplam 37 bölüm ve 454 standart üzerinden sahada değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl sadece 27 bölüm 77 standarttan değerlendirilen Düzce Üniversitesi Hastanesi,  bu yıl tüm alanları kapsayan doküman ve uygulama bazlı bir değerlendirmeden geçirildi. Değerlendirme sonucunda 91.58 kalite puanı alan Düzce Üniversitesi Hastanesi; sağlıkta, kalitede ve verimlilikte bölgede iyi düzeyde olduğunu bir kez daha kanıtladı. 
“Başarıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz”
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin 2011 yılında eski Başhekim merhum Dr. Öğr. Üyesi Talat Bahçebaşı döneminde başlayan kalite yolculuğunu, her geçen yıl bir adım daha öteye taşıdığına ve gelişim gösterdiğine dikkat çeken Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, 2018 yılı Sağlık Bakanlığı değerlendirmesini de başarıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin her kademesinde kalite bilincinin sağlanması adına özenle çalışıldığına vurgu yapan Prof. Dr. Balbay; değerlendirme  sonucunun  kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda  en iyi hizmeti vermek için çalışan kurumlarının motivasyonunu daha da arttırdığını kaydetti. Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, açıklamasını “Süreklilik ve  ekip işi olan kalitenin, kurum kültürü olarak oturtulmasında hastane yönetimimiz ve birim sorumlularımız başta olmak üzere  her bir personelin çok büyük emeği bulunmaktadır. Kalite değerlendirimesinde katkısı olan tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Her daim kurumumuza desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere geçmişten günümüze emeği geçen yönetici ve çalışanlara Başhekimlik adına ayrıca teşekkür ediyorum.“ ifadeleri ile sonlandırdı. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri