KALICI KONUTLAR'A YENİ İSİM: BAHÇEŞEHİR

Gündem 9 Kasım 2019 17:39
Videoyu Aç KALICI KONUTLAR'A YENİ İSİM: BAHÇEŞEHİR
A
a

Şehir merkezindeki dönüşüm çalışmaları Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne uzandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, değişim ve dönüşümü tetiklemek için Yenikent olarak anılan bölgeye yeni bir isim verme kararı aldıklarını belirterek, "Yenikent adı yıllardır Düzceliler'e depremi çağrıştırıyor, Düzce'nin havasıyla, şehirleşme biçimi ve yaşam tarzı ile en güzel bölgesi orası. Bahçeşehir adının oraya yakışacağına inanıyoruz. Bahçeşehir adı hem Düzce'nin yeşilini hem de Kalıcı Konutların temiz havasını yansıtıyor." ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 12 Kasım depreminin 20. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada depremi anımsatan Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde radikal değişimler yapılacağını duyurdu.


"Bahçeşehir adı Kalıcı Konutlar'a yakışacak"
Yazılı açıklamasında ilk olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Başkan Özlü, şunları kaydetti:
"12 Kasım 1999'da Düzce büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Bu afet sonrası şehrimizde yeni bir yaşam alanı olarak Kalıcı Konutlar inşa edildi. Yenikent adı ve bölgenin kentleşme düzeni yıllardır Düzceliler'e depremi çağrıştırıyor, risk elbette her zaman var. Buna hazırlıklı olmalıyız. Biz bu algıyı ve düşünceyi tamamen silmek istiyoruz, Düzce'nin havasıyla, şehirleşme biçimi ve yaşam tarzı ile en güzel bölgesi orası. Yeşil alanlar içindeki binalar ile sıcak ve samimi bir ortam var. Değişim ve dönüşümü tetiklemek için öncelikli çalışmamız buraya yeni bir isim vermek; bu konuda da Bahçeşehir adının oraya yakışacağına inanıyoruz. Bahçeşehir adı hem Düzce'nin yeşilini hem de Kalıcı Konutların temiz havasını yansıtıyor. Gerek sosyal medyada yapacağımız anketlerle gerekse karşılıklı istişareler ile buraya yakışacak en güzel ismi bulacağız" ifadelerini kullandı.

"Belediye hizmetlerinin bir kısmı Kalıcı Konutlar'da"
Belediye hizmet ağının genişletilmesi amacıyla birimlerin bir kısmının Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne taşındığını ifade eden Başkan Özlü "Kalıcı Konutlar Bölgesi bizim için çok ayrı bir önem taşıyor. Nüfusumuzun büyük bölümü burada yaşıyor, sosyal yaşamı canlandırmak için çalışmalıyız, projeler üretmeliyiz. İlk olarak kurumumuzun bazı birimlerini buraya getirdik. Burada amacımız neydi? Vatandaşlarımız yorulmadan hizmetlere ulaşsın, belediye ile işini görsün. Biz nasıl mahalle ziyaretlerimizde sizlerin ayağına geliyoruz diyorsak, bu çalışma da onunla aynı anlayışla yapılmış bir iştir. Düzce'nin en güzel yaşam alanı, Bahçeşehir adıyla müsemma yeşilin ve sosyal yaşamın birleştiği müstesna bir bölge olacak." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm