KALDIRIMLAR!

Gündem 6 Aralık 2017 16:26
Videoyu Aç KALDIRIMLAR!
A
a

Her yoğun kar yağışında olduğu gibi bu kış da Düzce Belediyesi, kaygan kaldırımlar yüzünden eleştirilerden nasibini alıyor. Kaldırımlarda düşme tehlikesi yaşayan yayalar, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'a seslenerek, mermer taşların bir an önce kaldırılmasını istedi.

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte şehir merkezinde yol ve kaldırımların açık tutulması için çalışmalar sürerken, yayalar bir kez daha kaldırımların kayganlığından şikayet ediyor.Kar yağışından önce mücadele çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Hiçbir mağduriyet yaşanmayacak!' diyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, her kış döneminde çalışmaları yetersiz bulunan belediyenin bu sefer hızlı müdahale ile işin altından sorunsuz kalkmasını hedefledi ancak konu kaldırımlar olunca eleştiri yağmurundan kurtulamadı.Eski Başkan Mehmet Keleş'in ilk başkanlık dönemi olan 2004-2009 yılları arasında Düzce'ye kazandırılan mermer kaldırım taşları yüzünden bu son kar yağışında da düşme tehlikesi yaşayan yayalar tepkilerini Öncü Haber mikrofonu aracılığıyla dile getirdi. Kaldırımlarda yürümekten korkar olduklarını belirten vatandaşlar, yıllardır tepki gösterilmesine karşılık neden bu taşlardan vazgeçilmediğini sorguladı.

"Her şeyi yapabiliyorlarsa bunu da değiştirsinler"
Gül Çetinkaya isimli vatandaş, tepkisini şöyle dile getirdi: "Kaldırımlardan memnun değiliz. Siz memnun musunuz? İlk zaman yapıldığında herkes kayıp düştü, orasını burasını kırdı biliyorsunuz. Bir önceki başkanın yapmış olduğu rezillikler bunlar. Adam resmen bizi mezarlığa gömmüş gibi. Her yer mermer. Hala daha kayılıyor. Bir sıkıntı var mı? Çok büyük bir sıkıntı var. Değişir mi? Tabii ki değişir. Her şeyi yapabiliyorlarsa bunu da değiştirsinler. Yeni belediye başkanı bunlara da bir el atacaktır inşallah."

"Başka taş döşensin"
Emirhan Boz ise "Siyah olanlar çok fazla kayıyor. Genel olarak herkes düşüyor. Biz de şahit oluyoruz. Gelirken ben de düştüm. Onlar kalksın yerine başka taş gelsin istiyorum."Öte yandan gelen yoğun şikayetler üzerine daha kullanışlı hale getirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda uygulanan 'tırtıklama' yöntemi de çözüm olmadı. Mevsimin ilk kar yağışında yine aynı isyan sesi yükseldi: "Kaldırım değil, buz pisti!"

 

1000
icon
Celal ÇETİN 7 Aralık 2017 21:27

Düzce şehir içindeki kaldırımlar yayalar için adeta bir tuzak. Kar yağışlı ve buzlu havalarda insanlar yürümekte epey zorlanıyor. Hele yaşlıların halini bir sorsanız. İnsanlar sokağa çıkmaya korkuyorlar. Kaldırımda yürümek, mayın tarlasında yürümek kadar tehlikeli.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri