JANDARMA OKUL ÇEVRELERİNDE GÖZ AÇTIRMADI

Gündem 10 Şubat 2019 10:51
Videoyu Aç JANDARMA OKUL ÇEVRELERİNDE GÖZ AÇTIRMADI
A
a

Jandarma ekiplerinin, “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi” adı altında yaptığı uygulamada, 192 umuma açık yer kontrol edildi. 528 araç ve 2 bin 165 şahıs sorgusu yapıldı. 3 araç trafikten men edilirken, aranan 6 şahıs yakalanarak haklarında işlem başlatıldı.

2018-2019 eğitim-öğretim yılına girildiği şu haftalarda Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler de çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetimlerine hız verdi. Ekipler yeni yılın başlaması ile okul çağındaki çocuklarımızın suça sürüklenmesini, suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan, tehlikeli maddelerden korumak, huzur ve güven içerisinde okula gidiş gelişlerini sağlamak, okul servis araçlarının karışabileceği kazaları önlemek ve taşımacılık faaliyetlerinin mevzuata uygun yapılmasını sağlamak amacıyla sorumluluk bölgesindeki okul ve çevrelerini mercek altına aldı.
Düzce İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, emrindeki tüm ilçe jandarma komutanlıkları ve jandarma trafik timlerinin katılımı ile 08 Şubat 2019 tarihinde "Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetim” adı altında uygulama yaptı.
192 Umuma açık yer denetimden geçirildi
Yapılan denetimler kapsamında 192 umuma açık yer kontrol edildi. 528 araç ve 2 bin 165 şahıs sorgusu yapıldı. 74 okul servis aracı denetimi yapılarak 11 araca 3 bin 106 TL idari para cezası uygulandı. 3 aracın trafikten men edildiği uygulamada aranan 6 şahıs yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı. Ayrıca Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim almalarını sağlamak amacıyla faaliyetlerimiz aralıksız devam edecektir” denildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri