İTTİFAK RUHUNU ÖZÜMSEYEMEMİŞ!

Gündem 3 Aralık 2018 14:31
Videoyu Aç İTTİFAK RUHUNU ÖZÜMSEYEMEMİŞ!
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti Düzce İl Başkan Yardımcısı Gönül Yeşilyurt'un "AK Parti Çilimli" adıyla kurduğu whatsapp grubunda, Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP aleyhine algı yaratma çabasına ilişkin, “Çok akıllı kuş iki ayağı ile yakalanırmış. Cumhur ittifakının özünü anlamayan bir takım insanların yanlış uygulamaları halen devam ediyor.” dedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla katıldığı Düzce’de düzenlenen etkinliklerin ardından, yerel ve ulusal medya gündeminde yer bulan AK Parti Düzce İl Başkan Yardımcısı Gönül Yeşilyurt’un MHP aleyhine yaratmaya çalıştığı algı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, “Eski Bakan Düzce’nin Başkanı Karşılanıyor” olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çok akıllı kuş iki ayağı ile yakalanırmış”
Konuşmasına günün anlam ve önemini hatırlatarak başlayan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi: “Ulusal gündeme de düşen konuyla alakalı maalesef AK Partili bir yönetici arkadaşımız Cumhur İttifakının ruhunu özümsemeyen bazı insanların yaptığı gibi bizim üzerimizden, bizim açıklamalarımıza son günlerdeki tabiri ile trollemek diyelim, öyle bir şey yaparak, üzerimizden kötü algı oluşturmaya çalışmış. Ama bu tespit edilmiş, bir yanlışlık yapılmış, hani çok akıllı kuş iki ayağı ile yakalanırmış misali, bizim Sayın İl Başkanımızı da gruba eklemişler isim karışıklığından dolayı. Konu yerelde sizlerin gündemine oradan da ulusal gündeme düştü.

Disiplin kurulundan gelecek sonucu bekliyoruz”
Cumhur ittifakının özünü anlamayan bir takım insanların yanlış uygulamaları halen devam ediyor. Biz bunu anlamaları için çeşitli platformlarda dile getiriyoruz. Gerekli işlemi yaptıklarını duydum. Kendisinin disiplin kuruluna sevk edildiğini duyduk. Bekliyoruz sonucunu.”

Düzceli seçmenin üzerinden bu algı operasyonu düzenlemeyi bırakın”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Faruk Özlü’nün AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı olarak açılanmasının ardından dün TEM Otoyolu’nda, “Eski Bakan Düzce’nin Başkanı Karşılanıyor” sloganı ile karşılanmasına ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Yılmaz, şöyle konuştu: “Yanlış uygulamalar bunlar. Bunu 24 Haziran Seçimleri’nde de söyledik. Biz 3-0 yapacağız, diyorlardı. Düzceli seçmenin, Düzce halkının tercihlerinin üzerine ipotek koymak yanlış açıklamalardır. Tabii Sayın Bakan da adaylardan biridir. Seçilmek için uğraşacaktır. Burada yine bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz diyoruz ki, Düzceli seçmenin üzerinden bu algı operasyonu düzenlemeyi bir kenara bırakın. Düzce için bir şeyler yapalım istiyoruz. Bunlar yanlış söylemler.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri