İNSANÜSTÜ BİR ÇABAYLA HİZMET VERİYORUZ

Gündem 7 Ocak 2020 17:32
Videoyu Aç İNSANÜSTÜ BİR ÇABAYLA HİZMET VERİYORUZ
A
a

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde yetersiz doktor olduğunu ve saatlerce sıra beklediklerini belirten vatandaşlara cevap Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’dan geldi. Başhekim Balbay, Öncü Haber’e verdiği bilgide, 8 asistan ve 1 pratisyen hekimle özverili şekilde çalıştıklarını söyledi.

 
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde vatandaşlar yetersiz doktor sebebiyle saatlerce sıra beklediklerini iddia etti. Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına gelen bilgilerde, hasta yoğunluğuna göre çocuk acilindeki doktor sayısının çok yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, acilde bir doktor ve bir hemşire olduğunu iddia etti.
Öncü Haber ekibine çocuk acilindeki yoğunluk ile ilgili bilgiler veren Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, 6-7 Ocak tarihlerinde çocuk aciline gelen hasta sayısının 300 bandını geçtiğini belirterek, acilde bulunan 8 asistan ve 1 pratisyen hekim ile 7/24 insanüstü bir  çabayla hizmet verdiklerini ifade etti.
Tüm gün dururken bu hastaların saat 19:00 ile 24:00 arasında acile başvurmalarını kamuoyunun takdirine bıraktığını belirten Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, bu saatlerde aşırı kapasite üzeri  bir yüklenme olduğunu kaydetti.Son olarak Balbay, acilde görevli 8 asistan doktor ile yeni doğan bölümü, pediatri bölümü, yoğun bakım servisi ve poliklinik hizmetlerinin de yürütüldüğünü belirtti.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri