İLK KAYMAKAMDAN ZİYARET

İlçe Haber 30 Mart 2018 13:33
Videoyu Aç İLK KAYMAKAMDAN ZİYARET
A
a

Kaynaşlı'nın ilk kaymakamı ve şimdiki Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, eski görev yeri olan Kaynaşlı Kaymakamlığı'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bolu'nun ilçesi iken 1999 depremlerinin ardından il statüsüne getirilen Düzce'ye ilçe olarak bağlanan Kaynaşlı'nın ilk kaymakamı ve şuan Çankırı Valisi olan Hamdi Bilge Aktaş'tan Kaynaşlı'ya ziyaret... Geçtiğimiz günlerde 2000-2002 yılları arasında görev yaptığı Kaynaşlı'ya gelen Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Kaymakam Cemal Demiryürek'e ziyarette bulundu. Kaynaşlı'nın ilk Kaymakamı Aktaş ile şimdiki Kaymakamı Demiryürek'in sohbetinde ilçenin dünü ve bugünü de değerlendirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamı Demiryürek, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'a teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Kaynaşlı Kaymakamlığı önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş kimdir?
1962 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İlkokulu Refahiye'de okuduktan sonra 1973'te İstanbul'a yerleşti. Ortaokulu ve Liseyi İstanbul Suadiye Lisesinde bitirdikten sonra 2 yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesinde okudu. Daha sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirerek 1990 yılında kaymakamlık mesleğine girdi. Sırasıyla Ordu-Gülyalı, Bayburt-Aydıntepe, Sivas-Yıldızeli, Düzce-Kaynaşlı, Rize-Pazar, Yalova-Termal, Bursa-Gürsu ilçelerinde kaymakam, Eskişehir Vali Yardımcısı, Mersin-Akdeniz ilçesinde kaymakam ve belediye başkan vekili (kayyum) olarak görev yaptı. 13 Haziran 2017 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Çankırı Valisi olarak atandı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri