İLK İSİM MHP’DEN

Siyaset 20 Temmuz 2018 17:36
Videoyu Aç  İLK İSİM MHP’DEN
A
a

2019’da yapılacak yerel seçimlerde kendilerini göstermek isteyen aday adaylar belli olmaya başladı. İlk isim MHP’den. Beyköy Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Orhan Arslan parti binasında yaptığı basın açıklaması ile Beyköy Belediye Başkanlığı’na talip olduğunu açıkladı.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından partiler, normal şartlarda 2019 yılının Mart Ayında yapılması öngörülen yerel seçimlere odaklandı. Yerel seçim hazırlıklara start verilmesinin ardından da il ve ilçe belediye başkanlığı koltuğuna talip olan isimler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.Bu süreçte mevcut başkanlar arasında aday olmak isteyenler projeden çok başta altyapı olmak üzere eksik görülen sorunları giderme telaşına düşerken, ilçelerde “Dev projeler” olarak lanse edilen ve ilçeyi şaha kaldıracağı belirtilen projeler hazırlanıyor.

Adaylığını açıklayan ilk isim MHP’den
Düzce’de Beyköy Belde Belediyesi için aday adaylığını açıklayan ilk isim Beyköy Belediyesi MHP’li Meclis üyesi Orhan Arslan oldu. Arslan, MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak ve MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaca’nın katıldığı basın toplantısında parti binasında yaptığı açıklama ile adaylığını duyurdu.

Beyköy’ümüzün ilçe olmasına yönelik hazırlıkların altyapısını bitirdim”
Arslan parti binasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:“2014 yılından bu yana Beyköy’de meclis üyeliği görevini yürütüyorum. Beyköy’ümüzün sorunlarını çok iyi biliyorum. Tespitlerini yaptık, dersimize çalıştık. 20’nin üzerinde proje yaptım altyapılarını hazırladım. Beyköy’ümüzün ilçe olmasına yönelik hazırlıkların altyapısını bitirdim. Önümüzdeki günlerde Ankara’ya göndereceğiz. Beyköy’de öncelikli olarak 2 sorunumuz var. Biri ilçe olması yönündeki sorun. Bunun önünde de iki sorun var biri mesafe diğeri de nüfusu. Biz bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık.

Şu an ilçe olması yönünde bir altyapısı yok”
Belediye başkanımızın aslında birçok problemi var. Bunlardan biri de biz Beyköy’ün ilçe olması yönünde herhangi bir altyapı çalışmasının bulunmamasıdır. Burası 6 milyon liraya mal olmuştur. Ben bu projeye imza atmadım çünkü alt ve üstyapı ilçe olmaya hiçbir şekilde müsait değildir. Yapılan 6 milyonluk masraf da boşa gitmiştir. Altyapısı olmayan bir yer ilçe olamaz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri