İL SAĞLIK: SALGIN ZARARLARINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Sağlık 7 Mayıs 2021 11:07
Videoyu Aç İL SAĞLIK: SALGIN ZARARLARINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
A
a

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü insan sağlığını tehdit eden bağımlılıkların başında gelen sigara ile ilgili yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını ile birlikte tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın gerekliliğinin bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amacıyla Mayıs 2021 itibari ile “Başarabilirsin” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirildi.
Bu kapsamda Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK)’nun 26 Ocak 2021 tarihinde yapılan toplantısında 2021 yılında tüm kesimlerin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” başlatılması kararı alındığı anımsatıldı.
Koronavirüs salgını sürecinde tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın gerekliliği bir kez daha ortaya çıktığı vurgulanarak, “ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’nı arayabilir,  182’yi tuşlayarak Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden randevu talep edebilirsiniz. Danışma hattına gelen çağrılar, sigara bırakma konusunda eğitim almış operatör aracılığı ile 7/24 saat hizmet verecek şekilde karşılanmaktadır” denildi.
ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’nı arayarak sigarayı bırakmaya karar vermiş danışanlara sürekli destek verildiği kaydedilerek, “Danışanların sigara bırakma planı çerçevesinde belli aralıklarla geri dönüş aramaları yapılarak kişinin takibinin yapılması sağlamaktadır. Size en yakın Sigara Bırakma Polikliniği olan Düzce Sağlıklı Hayat Merkezi Sigara Bırakma Polikliniği, Kalıcı Konutlar Sağlıklı Hayat Merkezi Sigara Bırakma Polikliniği ve Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniği’ni ziyaret edebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri