İL GENELİNDE TARAMA YAPILDI

Gündem 15 Kasım 2018 11:09
Videoyu Aç İL GENELİNDE TARAMA YAPILDI
A
a

Düzce’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okul öncesi alan taramaları devam ediyor. Bu kapsamda okul idarecileri, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’i makamında ziyaret ederek, elde ettikleri verileri paylaşırken, alan tarama çalışmalarını değerlendirmek için oluşturulan komisyon da ilk raporunu hazırladı.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılında başlatılan ve bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek olan okul öncesi alan taramaları çalışmaları Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatları ile yeni bir ivme kazanıyor.

 

Öğrenci velileri ziyaret edildi

Okul öncesi okullaşma oranını arttırmak ve her çocuğun ilkokula başlamadan önce en az bir yıl okul öncesi eğitim almış olmasını sağlamak için il genelinde çalışma yapılıyor. Bu doğrultuda okul müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyon marifetiyle okul çevresinde ikamet eden çocuklar tek tek değerlendiriliyor. Öğrenci velileri ziyaret edilerek, her bir çocuk için yapılan değerlendirmeler ayrı ayrı tutanak altına alınıyor ve hazırlanan dosyalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ediliyor.

 

Okulun öğrenci alacağı çevrede tarama yapıldı

Bu planlama kapsamında 2 Ekim’de başlatılan okul öncesi alan taraması faaliyetleri çerçevesinde il genelinde okula kayıtlı olmayan ve özellikle bir sonraki eğitim öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak olan çocuklara ilişkin, okul müdürlükleri tarafından okulun öğrenci alacağı çevrede tarama yapıldı.

Okul yöneticileri, Müdür Yiğit ile verileri paylaştı

Yapılan alan taramaları sonrasında okul yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’i makamında ziyaret ederek, alan taramaları neticesinde elde ettikleri verileri paylaştı. Ayrıca alan taraması çalışmalarını değerlendirmek için oluşturulan komisyon üyeleri Konuralp Anaokulu Müdürü Gülsüm Aydın Albayrakoğlu, Pakmaya Anaokulu Müdürü Senem Suveren ve Körpeşler Anaokulu Müdürü Özge İnceçınar tüm il geneli alan taraması sonuçlarını bölümler ve sebepler şeklinde raporlaştırdı. Oluşan bu ilk rapora göre; devamı sağlanamayan öğrencilere yönelik çalışmalar devam ediyor.

 

Öğrenci sayısı bu yıl 7 bin 900’e yükseldi

 

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları neticesinde yapılan alan taramaları sonuıcunda geçen yıl 7 bin 169 olan öğrenci sayısı bu yıl 7 bin 900’e kadar yükseldiği bildirildi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri