İHALE BELEDİYEYE KALDI

Gündem 6 Şubat 2020 15:47
Videoyu Aç İHALE BELEDİYEYE KALDI
A
a

Düzce Belediyesi'nce ilki 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan ancak talipli çıkmayınca dün tekrarlanan ulaşım sistemi özelleştirme ihalesini BELTAŞ A.Ş. kazandı. Kurumu zarara soktuğu gerekçesiyle işletmeye verilmesi kararlaştırılan ulaşım hizmetini artık yine belediye şirketi olan BELTAŞ yürütecek.

Düzce Belediyesi Şehiriçi Ulaşım Sistemi Özelleştirme İhalesi yapıldı. Toplu taşıma hizmetinin özelleştirilmesi için ilki 17 Aralık'ta yapılan ihaleye katılım olmayınca ikinci ihale için 6 Şubat 2020 tarihi belirlenmişti. Bu doğrultuda dün Düzce Belediyesi merkez binası encümen salonunda gerçekleştirilen ihalede kapalı teklif usulü artırma yöntemi uygulandı.
256 bin 200 TL değerindeki geçici teminat tutarını yatırarak ihaleye katılanlara arasında belediye şirketi BELTAŞ A.Ş. de yer aldı.Basına kapalı olarak gerçekleşen ihale sonucunda en iyi teklifi veren BELTAŞ A.Ş. ihalenin kazananı oldu.İhale; "Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi" olarak tanımlandı.Öte yandan ihale şartnamesine göre; ulaşım hizmeti 114 yeni araç ile verilecek. Sefer sayıları sıklaştırılacak. Ortalama 5-10 dakikada bir seyahat edilecek sistemi kurulacak. Ayrıca iğne atsan yere düşmez kalabalığa son verilecek. vatandaşların oturarak seyahat etmesi sağlanacak. Böylelikle toplu ulaşım hizmetinin kalitesi de artacak.
"114 kişiyi otobüs sahibi yapacağız"
Öte yandan dün özelleştirme ihalesi ve sonrası hakkında bilgiler veren Düzce Belediye Başkanı Başkan Özlü, 114 kişinin otobüs sahibi olacağını ve buna bağlı olarak hizmet kalitesinin artacağını ifade ederek, "6 aydır yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlandı ve ihaleye çıktık. Düzce'de yaklaşık 114 vatandaşımızı otobüs sahibi yapacağız. Bunları alan vatandaşlarımız Düzce Belediyesi'ne hizmet edecek. Düzce Belediyesi'nin belirlediği hatlarda yolcu taşıyacak, otobüsler kendilerinin olacak. Otobüsler kendilerinin olduğunda hizmet kalitesi artacak. Dolayısıyla yapacağımız ihaleyi önemsiyoruz. Bu ihale, Düzce'nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak, toplu taşıma sistemindeki sorunları giderecek bir çözüm olacak." demişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri