HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Siyaset 22 Haziran 2018 12:39
Videoyu Aç HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI
A
a

CHP’nin billboard ve seçim afişlerine yapılan çeşitli saldırıların ardından Çavuşlar TOKİ’de seçim aracına yapılan saldırıya CHP’li adaylardan sert tepki… Milletvekili adayları çirkin saldırıyı kınayarak yetkilileri göreve davet etti.

CHP İl Başkanı İlhan Duru, CHP Milletvekili Adayları Zafer Teber, İlknur Başak Tütüncü ve Hasan Servet Öktem daha önce Düzce’nin çeşitli yerlerindeki reklam panolarında yer alan CHP adaylarının fotoğraflı afişlerinin üzerinin karalanmasının ardından CHP’nin seçim minibüsünün hedef alınmasına tepki gösterdi. Mehmet Akif Bulvarı üzerinde bulunan seçim ofisinde bir araya gelen CHP’li isimler kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen saldırıyı yaptıkları basın açıklaması ile kınadı. CHP İl Başkanı İlhan Duru yaptığı açıklamada bu saldırıların sebebinin, 24 Haziran seçimlerine günler kala CHP’nin ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyalarında gösterdiği yükseliş olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir seçime gitme hakkımızı kullanmamızın sağlaması gerekiyor”
CHP’nin Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber ise şunları kaydetti: “AK Parti İl Başkanlığı’nı nezaket ziyaretine gittiğimizde üslup uyarısı yaptık. Alt parti yöneticisine kadar herkesin üslubunu düzeltmesi gerektiği konusunda özellikle cumhurbaşkanımızın üslubunu düzeltmesi ile ilgili İl Başkanı Hikmet Keskin Bey’e ricada bulundum. Seçim kampanyası başladığından bu yana baskılarla karşı karşıyayız. Bu son hadise bardağı taşıran son damla oldu. Seçim ofisi tutmak için sıkıntı yaşarken bu son olaylardan sonra vazgeçirtildiği kanaati oluşmaya başladı bende. Bayram ziyaretimizde Vali Bey’den bir ricam oldu. Yasadışı bir sürü pankartlar asılı inşaatlarda hepsi seçim kanununa aykırı. Parti önleri ve seçim ofisleri dışında bayrak asılamaz. Düzce’nin giriş çıkışında belediyenin panosuna bile AK Parti Genel Başkanı’nın posteri asılmıştı. Söyledik fakat 5 günde kapatılabildi. Yetkilileri kanunlara uymaya çağırıyoruz. Sağlıklı bir seçime gitme hakkımızı kullanmamızın sağlaması gerekiyor kolluk güçlerimizin ve diğer seçim görevlilerinin.” Teber ayrıca, ifadelerin verildiğini ve olayla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını belirtti.

Sen onu yırtsan ne olur benim gözlerimin içi gülümsüyor”
CHP Düzce 2. Sıra Milletvekili Adayı İlknur Başak Tütüncü de yaptığı açıklamada bunun münferit bir olay olduğunu belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gittiğim her yerde sevgiyle karşılandım, gittiğim her yerde kucakladılar. Düzce kamuoyu bizi bağrına bastı. Bütün Türkiye’de bir yükseliş içerisindeyiz. Adaylarımız gittiği her yerde teveccüh görüyor. Biz millet için yola çıktık. Zoru başarmak biz kadınların işi. Kadın bir eliyle çocuğunun beşiğini bir eliyle dünyayı sallayabilir. Bu olaylar moralimizi bozmayacak. Yolumuza devam edeceğiz. Kurtuluş çok yakın. 2 gün sonra televizyonlarda sürekli nefret pompalayan zihniyet gidecek ve siyasete bir incelik gelecek. Bizler gelecek. Ben o fotoğrafta gülümsüyorum ama sen onu yırtsan ne olur benim gözlerimin içi gülümsüyor.”

Bu olayların arkasında herhangi bir siyasi partinin bulunmadığına inanmak istiyoruz”
Son olarak CHP Düzce 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Öktem şu ifadelerde bulundu: “Karşılaştığımız bu olaylar hiç iç açıcı değil. Seçimlere 2 gün kaldı. Seçimler demokrasinin baterileridir, çiçekleridir. Seçimlerde partileri amblemlerine, vasıtalarına saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu olayların arkasında münferit şahısların olduğuna inanmak istiyoruz. Biz bu olayların arkasında herhangi bir siyasi partinin bulunmadığına inanmak istiyoruz. Bu vesile ile emniyetimizi, belediyemizi, valiliğimizi işlem yapmaya çağırıyoruz. Bu yapılan saldırıların kuvvetle takip edilmesi ve caydırılması gerekiyor. Seçimlere 2 gün kala bu olayların bir daha tekerrür etmemesini diliyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri