HER TÜRLÜ HAREKATA HAZIRIZ

Gündem 18 Ocak 2018 13:01
Videoyu Aç HER TÜRLÜ HAREKATA HAZIRIZ
A
a

Fırat Kalkanı Harekâtı'nda Suriye'deki DEAŞ güçlerinin temizlenmesinin ardından sıra Afrin Operasyonu'na geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sinyalini verdiği terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin kontrolündeki Afrin'e harekât ile ilgili Düzce'de konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye kendi güvenliğini korumak için gereken her şeyi yapar. Sınırlarımızın güvenliği, ülkenin güvenliği için her türlü harekatı yapmaya hazırız." dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de gündemdeki konulara ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cam filminde çözüm önerisi Başbakan Yıldırım'a sunulacak
İlk olarak çok tartışılan cam filmi yasağı ile ilgili soruya cevap veren Bakan Özlü, bu konuda yürütülen çalışmaların Başbakan Binali Yıldırım'a sunulma aşamasına geldiğini anlattı.Özlü, "Cam filmi konusunda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte bir çalışma yaptık. Bizim heyetimiz, bizim grubumuz vardı, İçişleri Bakanlığı'nın mensupları vardı. Bu çalışma sonucunda bir karar, bir çözüm önerisi ortaya koyduk. Bu çözüm önerisini sayın başbakanımıza arz edeceğiz. Sayın başbakanımızın talimatları doğrultusunda cam filmi konusunu nihayetlendireceğiz. Başbakanımıza arz aşamasındayız."

"Ülkenin güvenliği için her türlü harekatı yapmaya hazırız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Her an başlayabilir." dediği ve bu doğrultuda sınırda tüm hazırlıkların tamamlandığı Afrin'e Harekâtı için ise şöyle konuştu:"Bu konu enine-boyuna değerlendirildi. Türkiye kendi güvenliğini korumak için, kendi güvenliğini sağlamak için gereken her şeyi yapar. Bu çerçevede gerek Kuzey Irak olsun, gerek Suriye olsun yani sınırlarımızın güvenliği, ülkenin güvenliği için her türlü harekatı yapmaya hazırız."

Uçak kazası açıklaması: Teknik bir rapor hazırlanacak
Son olarak Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait CASA tipi askeri uçağın düşmesi sonucu 2'si pilot biri tekniker olmak üzere üç askerin şehit olduğu kaza ile ilgili soru üzerine kısa bir açıklama yapan Bakan Faruk Özlü, şunları söyledi:"Teknik bir rapor hazırlanacak. Bu teknik rapordan önce bir şey söylemek doğru olmaz. Çünkü konu teknik bir konu. Kaza mıdır başka bir şey midir. Teknik elemanlar çalışacaklar. Onların raporlarından sonra bir şey söylenir."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri