HER BÖLÜMÜN KENDİNE UYGULAMA ALANI MEVCUT

İlçe Haber 10 Ağustos 2020 09:28
Videoyu Aç HER BÖLÜMÜN KENDİNE UYGULAMA ALANI MEVCUT
A
a

Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu’nu “Mesleğin ihtiyaçlarına göre sürekli yenilenen bir meslek yüksekokulu” olarak tanımladı.

Sektörün ihtiyaç duyduğu, mesleğinde uzman, sorunlara çözüm bulabilen, gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, çalışkan, yaratıcı, girişimci, ufku geniş, araştırmacı, takım çalışmasına katılabilen, sorumluluk alabilen, iş ahlakına sahip mezunlar vermeyi amaç edindiklerini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu, güçlü bir akademik kadro ile öğrenci odaklı çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.
Gümüşova Meslek Yüksekokulu’nda; İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine Resim Konstrüksiyon, Metalurji, Üretimde Kalite Kontrol ile Kaynak Teknolojisi bölümlerinin olduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Akıncıoğlu, her bölümün kendisine ait laboratuvarı ve uygulama alanı olduğunu vurguladı. Gümüşova’da oldukça fazla sanayi firmalarının olduğunu belirten Akıncıoğlu, Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan bölümlerin, firma temsilcileri ile görüşüp, sanayinin ihtiyacına göre açıldığının altını çizdi. Sektörleri yakından takip ettiklerini, gerçekleşen değişime ve gelişime karşı yeni dersler belirleyerek, öğrencileri değişimlere karşı sürekli güncel bilgilerle donattıkları bilgisini paylaşan Akıncıoğlu, öğrencilerle birlikte firma ziyaretlerine de giderek üretimi yerinde gördüklerini ifade etti. Öğrencilere sevdikleri ya da sevecekleri bir bölümü seçmeleri tavsiyesinde bulunan Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri