HECİNLER SEVDALISI KESİLDİLER

Siyaset 7 Nisan 2017 16:01
Videoyu Aç HECİNLER SEVDALISI KESİLDİLER
A
a

CHP’nin Düzce’den sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Hecinler sevdalısı kesilip referanduma 10 gün kala yaptığı ziyareti manidar bulduğunu söyleyerek, “önümüzde referandum olmasa böyle bir ziyaret yaparlar mıydı? Bana göre samimiyetsiz bir tutumdur. Ayrıca Sayın Bakan boşuna takdiri kendisine almaya çalışmasın, bu açıkça kendilerine geri adım attıran bölge halkının zaferidir” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün referandum çalışmaları kapsamında Hecinler’i ziyaret etmesine bölge halkının çöp tesisi eylemine destek veren CHP’nin Düzce’den sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan açıklama geldi. Tanal, Hecinler Köyünün katı atık merkezi haline dönüştürülmesi sorunu ile AK Partili milletvekillerinin sağır dilsizi oynadığını iddia ederek referanduma 10 gün kala Bakan düzeyinde böyle bir çıkış yapılmasını manidar bulduğunu ifade etti.
Tanal “ Hasanlar, Esentepe, Hecinler köylerinin bulunduğu bölge; havası, suyu ve doğasıyla Düzce’nin en güzel bölgelerinden biriyken alelacele bir kararla Belediye tarafından katı atık merkezine çevrildi. Sağlıklarını tehdit eden bu proje sonrası Hecinler köyü ve çevre köy sakinleri defalarca çadır nöbetleri tuttular, seslerini duyurmaya çalıştılar. Bizde onların yanında olarak konuyu defalarca meclis gündemine taşıdık, yazılı soru önergeleri verdik, karda kışta köylülerimizle beraber nöbetler tuttuk. O dönem hem bölge halkının hem de şahsımın bütün çabalarına rağmen soruna kulak tıkayan AK Partili vekillerin, referanduma 10 gün kala birden Hecinler sevdalısı kesilmesini manidar buluyorum. Biz bu bölgeye katı atık yapılmasına onay veren ÇED raporunu mahkemeye taşıyıp iptal ettirdiğimizde dahi 2. raporu aldırarak projeye devam etmek isteyenler, önümüzde referandum olmasa böyle bir ziyaret yaparlar mıydı? Bunu halkın vicdanına bırakıyorum. Bana göre samimiyetsiz bir tutumdur. Ayrıca Sayın Bakan boşuna takdiri kendisine almaya çalışmasın, bu açıkça kendilerine geri adım attıran bölge halkının zaferidir” diyerek açıklamalarda bulundu.

 

 

1000
icon
AHH GÜZEL MEMLEKETİM HERKES ÇIKAR PEŞİNDE 7 Nisan 2017 16:26

Hecinler olmazsa Kardüz, samandere, vs her yer olabilir ama bir yer mutlaka olcak çünkü insanoğlu tükettikçe çöplerde olacak. Sizler varsa bir çözüm öneriniz yetkililere onun yapılmasını sağlayın. Siyasiler birbirlerini eleştireceğinize her konuda bir ortak yolla hareket etmeye bakın, yoksa böyle giderseniz iktidar siz olun veya başkası olsun ne değişecek, siz olsanız her şey güllük gülistanlıkmı olacak.Elbirliğiyle bu memleketi ecnebinin oyncağı yapacağınıza elbirliğiyle dünyada dedğini yaptıran bir ülke olmamız için birlikte karar vermeye çalışın. Avrupa, Rusya, Amerika, İsrail ve diğer ecnebiler Türkiye ve Müslüman adını yok etmenin peşinde ve hepiniz buna çanak tutmuş olmuyormusunuz.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri