HAYVAN PAZARININ NABZI!

Gündem 19 Ağustos 2018 17:43
Videoyu Aç HAYVAN PAZARININ NABZI!
A
a

Kurban Bayramı’na 2 gün kala Düzce Hayvan Pazarı’nın nabzını tuttuk. Fiyatların geçen seneye kıyasla yüksek olduğunu belirten hayvan satıcılarından Burhan Kıral, “Bu durumdan müşteriler de memnun değil, biz de memnun değiliz.” dedi.

Düzce Hayvan Pazarı’nda son günlere kadar hareketlilik sürdü. Bayrama iki gün kala pazarda yine sıkı pazarlıklar olduğuna şahit olan haber ekibimiz, mikrofonu satıcılara uzattı. Kimi satışlardan memnun olduğunu dile getirdi, kimi ise pahalılık yüzünden satış yapamamaktan yakındı.

Ahırda mal kalmazsa fiyatlar biraz daha yükselir”
Hayvan satıcısı Fuat Yağız, satışların bekledikleri düzeyde olduğunu sbelirterek, şu ifadelere yer verdi:“Aldığımız duyumlara göre İstanbul, Adapazarı’nda mal kalmamış. Burada biraz kurbanlık hayvan var ama burada da azaldı. Bende normalde 40-45 tane kalırdı, şu an 10 tane hayvanımız kaldı. Böyle giderse onları da Allah izin verirse satacağız. Fiyatlar bize göre uygun ama alıcıya göre biraz pahalı ama sonuçta her şeyin bir değeri var. Kimsenin zararına mal verecek durumu yok. Bu sene mutluyuz, son gün bu mallar satılır. Şu an ben 450 kilo bir hayvanı 15 bin TL’ye verdim. Daha büyük hayvanlarımız da var ama vatandaş çok büyük hayvan istemiyor. Bugün (dün) pazarımız biraz daha hareketli durumda. Arife günü daha hareketli olacağını inanıyoruz. Eğer ahırda mal kalmazsa bu fiyatlar biraz daha yükselir.”

Sonuçta onlar da kendilerine göre haklı”
Diğer hayvan satıcısı Servet Özdemir de satışların iyi olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: “Hayvan fiyatları biraz pahalı ve satıcı arkadaşlar bize yardımcı olmuyor. Fiyat veriyoruz kabul etmiyorlar. Bize biraz güzel fiyat versinler ki biz de hayvan sahibi olalım. Geçen sene uygundu ama bu sene geçen seneye göre biraz pahalı. Millete bir şey diyemiyoruz, sonuçta onlar da kendilerine göre haklı.”

Böyle giderse bu sene mal elimizde kalır gibi duruyor”
Küçükbaş hayvan satıcısı Burhan Kıral ise hayvanların ellerinde kaldığını söyleyerek şu şekilde konuştu: “Bu sene pazardaki durumlarımız pek iç açıcı değil. Normalde müşteri olsa ilgi oluyor ama müşteri yok. Bu sene istenilen rağbeti bulamadık. Şu an elimizde malın çoğu hala duruyor. Buraya getirmediklerimiz de var. Bugün (dün) 8-10 tane sattık ama normalde geçen senelere göre 20-30 tane satmamız lazımdı. Son bir ay içerisinde taş çatlasa 25 tane vermişizdir. Bizim de kendimize göre giderlerimiz oluyor ve hayvanlara ona göre fiyat koyuyoruz. İşin açıkçası geçen yıla göre bu sene fiyatlar biraz daha yüksek ve bu durumdan müşteriler de memnun değil, biz de memnun değiliz. Böyle giderse bu sene mal elimizde kalır gibi duruyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri