VALİ ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Kategori: Gündem - Tarih: 13 Mayıs 2022 17:37
VALİ ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca’ya bağlı Beyören Köyü yolunda meydana gelen heyelan sonrası başlatılan onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Köylülerin mağdur olmaması için yolun kısa sürede tamamlanması talimatını veren Vali Atay’a eşlik eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen son durum hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Düzce’de afetlerin tahribata yol açtığı yollarda yeniden yapım ve onarım devam ediyor. Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’in koordinasyonunda sahada hummalı yürütülen çalışmalar Vali Cevdet Atay tarafından da yakından takip ediliyor.
Bilindiği gibi geçtiğimiz kış aylarında Düzce’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışında biriken karların erimesi ve etkili yağmur birçok bölgede heyelana yol açtı.
Meydana gelen heyelanların izlerini silmek için Düzce İl Özel İdaresi tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Toprak kayması sonucu çöken yollardan biri olan Beyören Köyü yolunda da afetin yaraları sarılıyor.
Akçakoca’nın yoğun nüfusa sahip köylerinden olan Beyören’de yaşayan halkın sıkıntısız ulaşım sağlaması amacıyla köy muhtarı Sefa Yapçacık’ın çalışmalarla ilgili İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ile sürekli irtibat halinde olduğu çöken yolda onarım durmaksızın sürüyor.
Düzce Valisi Cevdet Atay da, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve il genel meclis üyeleri ile birlikte Akçakoca ilçesine bağlı Beyören Köyü yolunda yaşanan toprak kayması sonrası yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Köylülerin mağdur olmaması için hızla devam eden yol onarımı ile ilgili Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’den bilgi alan Vali Atay, yoğun mesai harcayan çalışanlara da teşekkür etti. 

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/vali-cozum-uretiyor-51838.html