ÜNİVERSİTELİLER RESUL DİNDAR’LA COŞTU

Kategori: Gündem - Tarih: 16 Mayıs 2022 16:29
ÜNİVERSİTELİLER RESUL DİNDAR’LA COŞTU

 Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2 yıllık zorunlu salgın arasının ardından düzenlenen Düzce Üniversitesi Öğrenci Festivali (DÜFest 2022) üç gün süresince düzenlenen eğlenceli etkinliklerin ardından sona erdi.

Bu yıl ilk kez DÜFest 2022 adıyla düzenlenen öğrenci festivalinin üçüncü ve son günü, yine birbirinden zevkli ve çekişmeli Akademik Birimler Arası Öğrenci Futbol Turnuvası maçlarıyla başladı. Mezunlar Günü etkinliği ile devam eden DÜFest 2022’de ünlü Radyo Programcısı ve Komedyen Serdar Gökalp, öğrencilerle buluşarak keyifli bir stand up gösterisi sundu.
15 Temmuz Demokrasi Meydanı ise renkli görüntülere sahne oldu. Pilav Günü, sergiler, yarışmalar, halk oyunları, rodeo, İzci ve Dağcılık Toplulukları gösterileri, Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu Showları, simültane satranç gibi farklı etkinlik ve gün boyu süren sürprizlerle öğrencilerimiz gönüllerince eğlendi. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceye ortak oldu.
DÜFest 2022 kapsamında üniversitenin öğrenci grupları da canlı müzik programlarıyla müzikal yeteneklerini konuştururken, DJ performansları da geceye renk kattı.
Resul Dindar konseri
DÜFest 2022’nin son gününde, Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Resul Dindar sahne alarak öğrencilerle buluştu. Karadeniz şarkılarını başarıyla seslendiren Resul Dindar, muhteşem bir sahne performansı sergileyerek öğrencilere keyifli anlar yaşattı. Eserlere eşlik eden öğrenciler, final sınavları öncesinde moral buldu.
Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Resul Dindar’a teşekkür ederek plaket takdiminde bulunurken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü de organizasyonda emeği geçenlere plaket takdim etti.
Coşkulu, heyecanlı ve üç gün süresince tam bir şenlik havasında gerçekleşen DÜFest 2022 ile öğrenciler, unutamayacakları anlar ve hatıralarla ilkbahara “Merhaba” demenin mutluluğunu yaşadı.

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/universiteliler-resul-dindar-la-costu-51847.html