ULAŞIMDA HEDEF 2035

Kategori: Gündem - Tarih: 26 Kasım 2021 10:15
ULAŞIMDA HEDEF 2035

Bir gecede şehirdeki toplu taşıma hattını tümden yenileyerek bir ilke imza atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ekibiyle birlikte şimdi de Düzce’nin 15 yıllık ulaşım planını belirlemek üzere kolları sıvadı. Çalışmalara kısa sürede başlayacaklarını kaydeden Özlü, “ Master planı bittiğinde şehrin yollarının kılcal damarlar gibi akıcı olması için çalışıyoruz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde belediyenin cebinden tek kuruş çıkmadan toplu taşıma sistemi baştan aşağı yenilenmiş ve ulaşımda devrim yapılmıştı.
Başkan Özlü, bunun sadece toplu taşımayla sınırlı kalmaması ve günden güne büyüyen Düzce’ye uygun geleceğe uzanan bir ulaşım planı oluşturulması için de kolları sıvadı. Bu kapsamda alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip kuran Özlü, Düzce’de ulaşımı düzene sokacak proje için toplantı gerçekleştirdi.
Ulaşım Danışmanı Bekir Ilıcalı’nın yanı sıra 9 Eylül Üniversitesi Şehir Bölge Planlama Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Mert Çubukçu, 4 aşamalı bir ulaşım modeli oluşturduklarını ve Düzce’yi bölgelerine göre ayırarak ulaşım planlarını hazırladıklarını kaydetti.
ULAŞIM İÇİN İNCE VE HASSAS ÇALIŞMA
Düzce’de trafik sorununu ortadan kaldırmak için uzun vadeli plan ve program yapmanın önemli olduğuna değinen Başkan Özlü ise akademik ölçümlerle birlikte sorunun çözülmesi için çalıştıklarını belirtti.
Düzce’de ilk olarak yeni sistem ile birlikte toplu taşıma sistemini optimize ettiklerini kaydeden Özlü, “ Ulaşım Master Planımızda etap etap ilerliyoruz. İlk olarak toplu taşıma sistemimizi Düzce’mizin yollarına ve nüfus oranlarına göre ayarladık. Çalışmalarımızı ulaşım ana planı çerçevesinde gerçekleştirirken asıl hedefimiz 2035 yılı oldu. Yaptığımız karar ve yatırımlarla 2035 yılına kadar trafik ve ulaşım sorununu ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. 2035 yılından sonra da kentin durumuna göre yeni planlar yapılacaktır. İnce ve hassas bir çalışma yürüttüğümüzü tüm hemşerilerimizin bilmesini istiyorum” ifadelerinde bulundu.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir içi trafik ile D-100 üzerindeki kavşaklara yoğunlaşılmasını isterken Kuzey Çevre Yolunun Hal Kavşağına bağlanmasının şehirlerarası trafik yükünün oraya kaymasını sağlayacağını da ifade etti.

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/ulasimda-hedef-2035-51596.html