TUNCER: BELİRLİ NOKTALARA KURU MAMA KOYUYORUZ

Kategori: Gündem - Tarih: 23 Mayıs 2020 14:33
TUNCER: BELİRLİ NOKTALARA KURU MAMA KOYUYORUZ
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Arife Günü’nden başlayıp Ramazan Bayramı boyunca sürecek olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle, sokak hayvanları için Düzce Belediyesi harekete geçti. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, belediye olarak belirli noktalara kuru mama koyarak, sokak hayvanlarını beslediklerini söyledi.
 
Tüm Dünyada devam eden Yeni Tip Covid – 19 Salgını tehdidi nedeniyle Türkiye’de Arife Günü ve Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı, özellikle sokak köpeklerini açlıkla karşı karşıya bıraktı. Bu nedenle harekete geçen Düzce Belediyesi, belirli noktalara kuru mama ve su koyarak, sokak köpeklerini besleme kararı aldı.
“Vatandaşlarımızın İçi Rahat Olsun, Can Dostlarımız Düzce Belediyesine Emanet…”
Konu ile ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, “Sokağa çıkma yasağı boyunca, sokak köpeklerini besleme kararı aldık. Belirli noktalara kuru mama takviyesi yaparak, can dostumuz sokak köpeklerini besleyeceğiz. Bu konuda ilgili personelimize gerekli talimatları verdik. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, sokak köpekleri Düzce Belediyesine emanet.” diye konuştu.
Öte yandan, Düzce Belediyesi’nin almış olduğu bu kararı, hayvansever vatandaşlar memnuniyetle karşıladı.
 

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/tuncer--belirli-noktalara-kuru-mama-koyuyoruz-2-40130.html