SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLMİŞTİ

Kategori: Asayiş - Tarih: 26 Mayıs 2022 14:27
SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLMİŞTİ

Düzce’de geçtiğimiz günlerde silahlı suç örgütü, jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonla çökertilmiş, 17 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkeme suç örgütü lideri V.R ile bir kişinin tutuklanmasına hükmetti. 3 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest kaldı. 12 şüpheli ise çıkarıldıkları mahkemece, adli kontrol şartı serbest bırakıldı.      

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, geçtiğimiz günlerde Düzce’de son yılların en büyük operasyonuna imza atmıştı. Bir süredir liderliğini V.R. isimli şahsın yaptığı suç örgütünü teknik ve fiziki takibe alan Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı istihbarat şube timleri, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde örgüt üyelerinin yakalanması için operasyon düzenlemişti.
Düzenlenen operasyonda aralarında iki infaz koruma memuru ile bir kadının da bulunduğu 17 kişi, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Örgüt lideri V.R ile birlikte gözaltına alınan H.O., B.L., U.Y., F.B., C.M., Y.R., Ö.K., O.Z., Y.R., O.Z., İ.M., İ.N., E.Y., K.Ş. ile kadın şahıs G.D.R. işlemleri için Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.
Gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 12’si ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı serbest bırakıldı. Aralarında suç örgütü lideri V.R. ile birlikte 2 şüpheli tutuklanarak Çilimli T Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
Öte yandan, soruşturmada adı geçen firari bir kişinin de arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Düzenlenen operasyonla ile ilgili Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Düzce Cumhuriyet Başsavcılığımızca suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgüte üye olmak, uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, rüşvet suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen 12 şüpheliden 2’ sinin tutuklanmasına, diğer şüphelilerin adli kontrol kararı ile serbest bırakılmasına karar verilmiştir. 1 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.”

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/suc-orgutu-cokertilmisti-51905.html