SAKLIKENT CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Kategori: Gündem - Tarih: 16 Mayıs 2022 15:54
SAKLIKENT CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Düzce’nin doğal güzellikleri arasında yer alan ve ziyaretçi akınına uğrayan Yığılca’daki Saklıkent Şelalesi peyzaj çalışmasıyla "mesire alanı" olarak hareket kazanacak.

Düzce’nin merkeze en uzak ilçesi olması nedeniyle sanayi yatırımlarından mahrum kalan Yığılca’da turizmi canlandırma seferberliği devam ediyor.
Düzce'nin Yığılca ilçesinde doğaseverler tarafından ilgi gören Saklıkent Şelalesi'nin, piknik ve mesire alanı olarak hareketlenmesi için peyzaj projesi çalışması başlatıldı.
Kent merkezine 45, ilçeye ise 5 kilometre mesafede bulunan orman içindeki şelale, doğaseverler tarafından keşfedilmesinin ardından tescillenerek turizme kazandırıldı.
Yedigöller Milli Parkı yolu üzerindeki Yağcılar köyü içerisinden ulaşılan ve yaklaşık 120 metre yükseklikteki kayalıklardan akan şelale etrafında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce hazırlanan ve zamanla kullanılamaz hale gelen oturma alanları yenilenecek.
Yerel yönetimlerin desteğiyle hazırlanacak peyzaj projesi kapsamında gerekli çevre düzenlemeleri yapılarak, bölgenin piknik ve mesire alanı olarak daha da hareketlenmesi sağlanacak. (Manşet Haber/AA)

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/saklikent-cazibe-merkezi-olacak-51844.html