ÖZLÜ UYARDI: HİÇ KİMSEYE İTİBAR ETMEYİN

Kategori: Gündem - Tarih: 11 Temmuz 2019 17:47
ÖZLÜ UYARDI: HİÇ KİMSEYE İTİBAR ETMEYİN

Vatandaşları telefonla arayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ismi kullanılarak dolandırıcılık işlemi gerçekleştirmeye çalışan şahıslarla ilgili Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi. Kendisinin hiçbir vatandaşı telefonla arayıp, para talebinde bulunmayacağını belirten Özlü, “Hiç kimseye itibar etmeyin.” dedi.

Düzce’de son zamanlarda sayısı artan dolandırıcılık girişimleri ile ilgili Akçakoca Belediyesi’nin ardından bir uyarı da Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den geldi.
Bazı vatandaşları telefonla arayarak dolandırmaya çalışan kişilere dair şikayetlerin arttığı ve bu vakalarda özellikle Belediye Başkanı Özlü’nün adı kullanılarak çeşitli gerekçelerle para talebinde bulunulduğu tespit edildi.
Konunun Başkan Özlü’ye ulaşması sonucunda Düzce Belediyesi yazılı bir açıklama yayımlandı.
Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile kurum adı kullanılarak vatandaşlardan hiçbir şekilde para ve kıymetli eşya talebinde bulunulamayacağının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Düzce’de bir grup suç şebekesinin Başkanımız Dr. Faruk Özlü ile kurumumuzun adını kullanarak para talebinde bulunduğu adli merciler ve vatandaşlarımızın şikayetleri üzerine tespit edilmiştir. Farklı gerekçelerle para talebinde bulunan şahısları vakit kaybetmeden Emniyet yetkililerine şikayet etmenizi önerir, Düzce Belediyesi ya da Başkanımız Dr. Faruk Özlü adını kullanarak para ve kıymetli eşya talep eden hiç kimseye itibar etmemenizi önemle rica ederiz.”
 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/ozlu-uyardi--hic-kimseye-itibar-etmeyin-29348.html