MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLSUN?

Kategori: Gündem - Tarih: 15 Ocak 2020 17:02
MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLSUN?

Düzce şehir merkezinde bulunan Avni Akyol Parkı ile İsmet İnönü Parkı’ndaki yapılar, “Millet Bahçesi” projesi kapsamında Düzce Belediyesi’nin talebi ve valilik oluruyla yıkılmıştı. Millet Bahçesi olarak asıl sahibi olan halka açılacak olan parklarda “Neler olmasını istersiniz?” sorusunu vatandaşa yönelttik.

Düzce şehir merkezinde bulunan Avni Akyol ve İnönü parklarındaki kaçak yapılar geçtiğimiz aylarda yıkılırken, yerine ‘Millet Bahçesi’ yapılacağı duyuruldu.
“Millet Bahçesi 1. Etap Projesi” kapsamında yeniden düzenlenecek olan parklar, Düzceli vatandaşların hizmetine sunulacak.
Öncü Haber ekibi, yeniden düzenlenerek “Millet Bahçesi” olarak hizmet verecek alanda neler olması gerektiğini vatandaşlara sordu. Parklarda neler olması veya olmaması konusunda haber ekibimize konuşan Düzceliler, “Millet Bahçesi” projesinin bitmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.
“Parklarda yıkılan binaların yerine kütüphane yapılsın”
Parklarda yıkılan binaların yerine kütüphane yapılmasını isteyen Binnur Aktaş şunları söyledi: “Yıkılan üç park binasının yerine, kütüphane, sokak hayvanlarının beslenebilecekleri yerler yapılması insanların rahat bir ortamda oturabilecekleri yerlerin olmasını isterim.”
“Ailelerin rahat edebileceği yerler olmasını isterim”
Ailelerin oturabileceği güvenlikli rahat yerlerin olması ve ekonomik olmasını isteyen Onur Kartal şunları ifade etti:  “Ailelerin otura bileceği yerlerin olması, gençlerin rahat edebileceği kafelerin olması taraftarıyım, çocuk oyun alanlarının olabileceği yerler isterim.”
 
“İnsanların rahat edebileceği mekanlar olursa güzel olur”
Millet Bahçesi içerisinde insanların sağlıklı ve güvenlikli ortamda güzel vakit geçirmelerini sağlayacak parkların olmasını isteyen Zeynep Örnek, şunları belirtti: “Yapılması düşünülen yerlere tesislerde insanların rahat edebilecekleri yerlerin olması, güzel mekanlar olsun, her kesimin rahat edebileceği güvenlikli ve sağlıklı mekanın olmasını isterim.”
“Ucuz çay bahçesi olsun isterim”
Yıkılan yerlere güzel projelerin yapılmasını isteyen İsmail Aksoy şöyle konuştu: “Millet Bahçesi adı altında yapacakları bu yerlere Düzce halkına yakışır güzel mekanlar yapılmasını, özellikle çay bahçesi olmasını isterim. 15 Temmuz örneği gibi ucuz çay bahçesi olsun isterim.”
“Sosyal tesislerin yapılması güzel olur”
Sosyal tesislerin yapılacağı güzel mekanların olmasını isteyen Müzeyyen Tunç şunları kaydetti: “Yıkılan binaların yerine sosyal tesisler yapılmasını isterim, kütüphane olmasını isterim, sağlıklı ve güvenlikli yerlerin olmasını isterim. Yapılacak mekanın çevre düzenlemesinin güzel ve temiz olmasını isterim. Ben kalıcı konutlarda oturuyorum. Düzce merkeze geldiğimizde işimizi bitirip geri dönüyoruz. Rahat ekonomik sosyal tesislerin yapıldığı yerlerin yapılsa çok daha güzel olur. Daha farklı aktiviteler, sosyal tesislerin olmasını isteriz.”   
 “Millet Bahçesi projesi Düzce için faydalı olacaktır”
Millet Bahçesi projesinin Düzce için faydalı olacağını belirten Tunahan Torlak şöyle konuştu: “Yıkılan parkların yerine millet bahçelerinin yapılması yararlı olacağına inanmıyorum. Eski haliyle lunaparkı seviyorduk. Gençlere yönelik farklı bir şeyler olması daha iyi olacak. Mevcut parkı yıkmak yerine Melenpark gibi geliştirilebilirdi. Eğlence alanları gibi bir şeylerin düşünüle bilirdi.”
“İnsanların huzur bulacağı parkların yapılması gerekir”
Yıkılan binaların yerine insanların huzur bulacakları tesislerin yapılmasını isteyen Fatih Çetin şunları ifade etti: “Özellikle buralara insanların huzur bulacakları mekanların yapılmasını isterim, buralarda ailelerin oturabilecekleri sıcak bir ortam olmalı. Belediyenin yapacağı tesisleri yine belediyenin işletmeciliğinin yapacağı mekanlar olmalı. Öğrencilere maddi yönden destek sağlayacaktır. Dışarıda yemek yediğimizde pahalıya geliyor. Belediyenin işletmeciliğini yapacağı bir tesis de daha ekonomik yerlerin olmasını isterim.”

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/millet-bahcesi-nde-neler-olsun--29720.html