KEŞİR: ÜRETİCİ MAĞDUR OLMAYACAK

Kategori: Gündem - Tarih: 11 Temmuz 2019 17:40
KEŞİR: ÜRETİCİ MAĞDUR OLMAYACAK

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Karadeniz Bölgesi milletvekilleri olarak fındıkla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir görüşme gerçekleştireceklerini belirterek, “Fındık üreticisinin mağdur olmaması için hem hükümetimiz, hem partimiz hem de Karadeniz Bölgesi milletvekilleri atılması gereken adımları atmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Düzce milletvekilleri rekolte ve fiyat konusunda umutlu bekleyişin devam ettiği fındıkla ilgili Ankara nezdindeki görüşmelere hız verdi. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce ve bölge üreticilerinin mağdur olmaması için gerekli adımları attıkları yönünde bir açıklama yaptı.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Keşir, Ankara’daki temaslarını şöyle anlattı: “Geçtiğimiz hafta 2 Temmuz 2019 ve 4 Temmuz 2019 tarihlerinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılarımız Sayın Mustafa Aksu ve Fatih Metin ile Düzce ve fındık gündemli görüşmeler gerçekleştirdik. Akabinde 6 Temmuz 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile yapılan istişare toplantısında Düzce’mize ait sorun ve beklentilerimizi de dile getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile önümüzdeki günlerde AK Parti Karadeniz Bölgesi Milletvekilleri olarak fındık gündemli bir görüşme daha gerçekleştireceğiz. Bu yıl fındıkta yüksek rekolte beklemekteyiz. Fındık üreticisinin mağdur olmaması için hem hükümetimiz, hem partimiz hem de Karadeniz Bölgesi milletvekilleri atılması gereken adımları atmaktayız. Tüm Fındık üretici hemşehrilerime bereketli hasatlar ve kazançlar diliyorum.”
 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/kesir--uretici-magdur-olmayacak-29344.html