İNSANÜSTÜ BİR ÇABAYLA HİZMET VERİYORUZ

Kategori: Gündem - Tarih: 7 Ocak 2020 17:32
İNSANÜSTÜ BİR ÇABAYLA HİZMET VERİYORUZ

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde yetersiz doktor olduğunu ve saatlerce sıra beklediklerini belirten vatandaşlara cevap Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’dan geldi. Başhekim Balbay, Öncü Haber’e verdiği bilgide, 8 asistan ve 1 pratisyen hekimle özverili şekilde çalıştıklarını söyledi.

 
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde vatandaşlar yetersiz doktor sebebiyle saatlerce sıra beklediklerini iddia etti. Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına gelen bilgilerde, hasta yoğunluğuna göre çocuk acilindeki doktor sayısının çok yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, acilde bir doktor ve bir hemşire olduğunu iddia etti.
Öncü Haber ekibine çocuk acilindeki yoğunluk ile ilgili bilgiler veren Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, 6-7 Ocak tarihlerinde çocuk aciline gelen hasta sayısının 300 bandını geçtiğini belirterek, acilde bulunan 8 asistan ve 1 pratisyen hekim ile 7/24 insanüstü bir  çabayla hizmet verdiklerini ifade etti.
Tüm gün dururken bu hastaların saat 19:00 ile 24:00 arasında acile başvurmalarını kamuoyunun takdirine bıraktığını belirten Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, bu saatlerde aşırı kapasite üzeri  bir yüklenme olduğunu kaydetti.Son olarak Balbay, acilde görevli 8 asistan doktor ile yeni doğan bölümü, pediatri bölümü, yoğun bakım servisi ve poliklinik hizmetlerinin de yürütüldüğünü belirtti.
 
 

 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/insanustu-bir-cabayla-hizmet-veriyoruz-29690.html