GÖLYAKA VE YIĞILCA’DA KUTLAMALAR

Kategori: İlçe Haber - Tarih: 21 Ekim 2018 12:12
GÖLYAKA VE YIĞILCA’DA KUTLAMALAR

Gölyaka’da bulunan Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, ilçede düzenlenen etkinlikle kutladı. Gölyaka Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Yirmibeş, törende yaptığı konuşmada, olası kazaların önlenmesi için düğün ve konvoylarda silah atılmaması uyarısında bulundu.

19 Ekim Muhtarlar Günü, Gölyaka ve  Yığılca’da etkinliklerle kutlandı.
Gölyaka ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.
Törene, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Nadir Çavuşoğlu, İlçe Emniyet Amiri Özgür Cengiz, İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı, Gölyaka Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Arslan, Gölyaka Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Yirmibeş, İGM üyeleri, köy ve mahalle muhtarları ile daire ve kurum müdürleri katıldı.
Gölyaka Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Yirmibeş törende yaptığı konuşmada günün anlam ve öneminden bahsetti. Ayrıca, köy ve mahalle muhtarlarına seslenerek düğün ve merasimlerde özellikle de konvoylarda silah atılmaması ile ilgili yönergeyi hatırlatarak herkesin cemiyet sahiplerini önceden uyararak olası kazaların önlenmesi için tedbirli ve duyarlı olmalarını istedi.
Etkinlik sonunda kaymakam, belediye başkanı, kurum ve daire müdürlerine ile tüm muhtarlara çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.
Yığılca’da da kutlandı
Yığılca ilçesinde Yığılca Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen 19 Ekim Muhtarlar Günü, Anıtpark’ta düzenlenen etkinlik ile başladı. Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Haydar Ertürk tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Programda Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fahrettin Çay, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Programa, Yığılca Kaymakamı Okan Dağlı, Belediye Başkan Vekili Hayrettin Aydın, ilçe protokolü ile ilçe merkezi ve köy muhtarları katıldı. Program sonrası muhtarlara ikramda bulunuldu. (AA)
 
 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/golyaka-ve-yigilca-da-kutlamalar-27204.html