DENİZ VE İLÇE BİRLEŞTİ

Kategori: Asayiş - Tarih: 18 Temmuz 2019 11:50
DENİZ VE İLÇE BİRLEŞTİ

Düzce’nin dört bir yanı sulara teslim oldu! Cumayeri’ni vuran sel afeti Akçakoca kent merkezini tamamen teslim aldı. Yükselen dere yatağı yolları göle çevirdi, araçları yuttu! İlçe merkezi, adeta denizle birleşti.

Geçtiğimiz Pazar günü başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak yağış, dün gece Düzce’ye felaketi yaşattı. Yine mağduriyetin adresi ilçeler oldu.
Cumayeri’nde yaşanan ve birçok vatandaşın mahsur kaldığı afetin ardından bir sel faciası da Akçakoca’da yaşandı. Yoğun yağış nedeniyle kentin içinden geçen dereler taştı. Yükselen sular yolları göle çevirdi.
Kent merkezinin dere yatağına döndüğü sel felaketinde deniz ve şehir adeta birleşti. Arabalar sular altında kalırken vatandaşlar sokağa çıkamaz hale geldi.
İki aracın akıntıya kapılarak kaybolduğu iddia edilen afet sonrasında henüz yaralanan veya hayatını kaybeden vatandaş belirlenmedi. Uzun yıllardır görülmemiş bir afetle karşı karşıya kalan Akçakoca merkezde olası bir facia yaşanmaması için sular çekilene kadar vatandaşların dışarı çıkmaması ve dikkatli olması istendi.
 
 
 

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/deniz-ve-ilce-birlesti-29357.html