BU YOL ACİLEN YAPILMALI!

Kategori: Asayiş - Tarih: 15 Ocak 2020 17:08
 BU YOL ACİLEN YAPILMALI!

Akçakoca'da üniversiteye giden yolda üniversitelileri taşıyan minibüs yoldan çıkarak bankete düştü. Dere yatağının kenarında askıda kalan minibüsteki öğrencilerin bazıları şoka girdi.

Düzce Üniversitesi'nin Akçakoca yerleşkesinde öğrenim gören öğrencileri taşıyan minibüs, iddiaya göre karşı şeritten gelen kamyonun daralttığı yolda sağa manevra yapınca bankete düştü. Savrulan servis aracının içindeki öğrenciler korkuya kapıldı.Su kanalına yakın yerde askıda kalan minibüsün içindeki öğrenciler, çevredekilerin de yardımıyla yavaşça araçtan çıkartılırken, meydana gelen kaza, üniversite yolunun genişletilmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Başkan Yanmaz: Yola yazın başlanacak
Üniversite yolu, gerek dar olması gerekse yeterince ışıklı ve güvenli olmadığından sürekli eleştiri konusu oluyor.
20 senedir yapılacağı söylenen üniversite yolu ile ilgili olarak Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yaptığı son açıklamada, belediye olarak 18 madde uygulaması ve vatandaşların açık işbirliği ile sorunu çözdüklerini, genişletilecek olan üniversite yoluna en geç mayıs ya da haziran gibi ilk kazmanın vurulacağını söylemişti.
Başkan Yanmaz’ın genişletmeyi planladığı üniversite yolu, sadece güvenli olmakla kalmayacak, ışıklandırma, yürüyüş yolu, bisiklet yolu gibi öğrencilerin talep ettiği ayrıntılara da sahip olacak.

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/bu-yol-acilen-yapilmali--29722.html