AKÇAKOCA’DA AYNI DERTTEN MUZDARİP

Kategori: Gündem - Tarih: 20 Mayıs 2019 17:02
AKÇAKOCA’DA AYNI DERTTEN MUZDARİP

Düzce’nin başta gelen sıkıntılarından biri olan saldırgan sokak hayvanlarından Akçakoca Halkı da muzdarip. İlçe sokaklarında adeta terör estiren köpeklerin, küçük büyük demeden bütün vatandaşlara saldırması ilçe halkını isyan ettirirken, bazı vatandaşlar “köpekleri çok seviyorsanız evinize alın” dedi.

Düzce’nin başlıca sıkıntılarından olan sokak hayvanları bu kez Akçakoca Halkı’nı isyan ettirdi.

Mahalle aralarında ve ilçe merkezinde sıklıkla karşılaşılan köpeklerden bazılarının, insanlara saldırması korku dolu anlar yaşattı. Başıboş köpeklerin bisikleti ile dolaşan bir çocuğa saldırması ise yürekleri ağıza getirdi.

Park halindeki araçlara da saldıran köpeklerin, ilçede toplu halde gezindiğini gören Akçakocalılar korkudan yollarını değiştiriyor.

Köpeklerin saldırısına, uğrayan gençlerden birisi açıklama da şunları dile getirdi:

”Bu köpek daha önce bana saldırmıştı. Şimdi tekrardan saldırdı. Yoldan geçen gecen yaşlı amcaya da saldırdı. Bir an önce bu köpek için yetkililer gereğini yapsın.”,
Köpeklerin toplanması ve uygun bir yerde bakılması talebinde bulunan vatandaşlar, kendilerinin karşısında yer alan hayvan severlere de seslendi, “Çok seviyorlarsa evlerine alsınlar” çıkışında bulundu.

http://duzcemanset.com.tr/haberprint/akcakoca-da-ayni-dertten-muzdarip-29061.html