GÜÇLÜ, GÜVENİLİR, HAZIR!

Gündem 13 Haziran 2018 17:07
Videoyu Aç GÜÇLÜ, GÜVENİLİR, HAZIR!
A
a

Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümü, Düzce’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Anıtpark Meydanı’ndaki törende bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, “179. yıldönümünü yaşadığımız bu süreçte bizleri tevdi edilen emniyet, asayiş, kamu düzenin sağlanması, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin huzur güvenliği için suç ve suçluyla mücadelede üstlendiği görevleri her koşulda başarıyla infial etmiş olmanın haklı gururu içerisindeyiz.” dedi.

Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümü kutlamaları saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri, askeri erkan ve emniyet güçlerinin katılımıyla Anıtpark Meydanı’nda gerçekleşen kutlama programında, Merkez İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bahadır Karadağ’ın tören programını arz etmesinin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.Tören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya’nın Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakmasıyla devam etti.

179. yaşı gururla kutladı
Kürsüye geçerek günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Çetinkaya, şu ifadelerde bulundu: “Ülkesine ve milletine aşk ve sadakatle bağlı varlığını milli birlik ve beraberliğimize adayan köklü ve şanlı maziye sahip Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümü ve milli birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, toplumsal dayanışmayı güçlendiren huzur ve mutluluğun paylaşıldığı özel günler olan Ramazan Bayramı’nı bir arada kutlamanın kıvancı ve heyecanını yaşıyoruz. 179. yıldönümünü yaşadığımız bu süreçte bizleri tevdi edilen emniyet, asayiş, kamu düzenin sağlanması, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin huzur güvenliği için suç ve suçluyla mücadelede üstlendiği görevleri her koşulda başarıyla infial etmiş olmanın haklı gururu içerisindeyiz.

“‘Anadolu güneşi altında yaşayan herkes birinci sınıf vatandaştır’ anlayışı”
Kahramanca canı pahasına her türlü zor koşullarda, en zor arazi kesimlerinde, teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde milletten aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Kökü tarihi ve yerleşmiş kurum kültürüyle milletine sadakatle bağlı olan teşkilatımız evrensel değerlere uygun, insan haklarını ön planda tutan ve Anadolu güneşi altında yaşayan herkes birinci sınıf vatandaştır anlayışıyla görevini ifa etmektedir. Bu cümleden hareketle, bütün mensuplarımızın hakkaniyetli, sevgi ve şefkatli birleştirici, kucaklayıcı yaklaşımıyla başta teröristle mücadelede üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirme azim ve kararlılığındadır. Ülkemizin ve jandarmamızın bugünkü onurlu durumuna ve güçlü konumuna gelmesindeki en büyük pay hiç kuşkusuz fedakarlıkların en büyüğünü yapan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize aittir. Onların bu fedakarlıkları ve kahramanlıkları asla unutulmayacak, onların aziz hatıraları daima kalbimizde yaşayacak ve hatırlanacaktır.”Kutlama programı Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret ile devam etti. Jandarma Teşkilatı’nın çiçek takdim ettiği Vali Dağlı, teşkilatı makamında ağırladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri