GÖZLER VEKİLLERDE!

Gündem 11 Temmuz 2018 16:32
Videoyu Aç GÖZLER VEKİLLERDE!
A
a

24 Haziran seçimlerinin ardından mazbatalarını alan Düzceli milletvekilleri, artık seçildikleri il için işe koyulacak. Düzce’de yeni başlayacak projeler ve tamamlanmayı bekleyen yatırımların takibini yapacak olan vekillerin, yeni dönemde sorun çözme noktasında nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

24 Haziran seçimlerinin ardından Düzce’de milletvekilli seçilen AK Partili Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile MHP’li Ümit Yılmaz görevlerine mazbatalarını alarak başladı.Düzce’de bir çok projenin hayata geçirilmesini ve tamamlanmasını sağlayan Faruk Özlü’nün yeniden bakan olamaması ise akıbeti merak edilen yatırımla konusunda bütün gözleri milletvekillerinin üzerine çevirdi.

Düzce’nin sorunlarını yerelde çözmeye çalışacaklar
Bilindiği gibi AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçimler öncesi vekil adaylarına milletvekili seçilmeleri halinde bulundukları şehirlere ofis açma şartı getirilmişti. Bu doğrultuda henüz seçim döneminde AK Parti adayları Fahri Çakır ile Ayşe Keşir seçim ofislerini açmıştı. Yeni dönemde artık milletvekilleri haftada 3 gün Ankara'da, kalan 4 gün ise Düzce’de bulunacak. Düzce’nin sorunlarını yerelde çözmeye çalışacak olan Çakır ve Keşir, gerek görülen durumlarda sıkıntıları Ankara'ya iletecek. Ayrıca ofislerindeki çalışmalarıyla ilgili de her hafta genel merkeze rapor verecek. Bu raporların takibi yapılacak. Vekillerin yerelde kurumlarla yoğun bir çalışma yürütmesine bağlı olarak AK Parti teşkilatlarının etkinliği de zamanla azalacak.

İşte en öncelikli konular
Düzce’nin en önemli ihtiyaçlarından olan otoban bağlantı yolu, sıfırdan yapılacağı açıklanan ancak hala tek çivi çakılmayan katı atık tesisi, sık sık heyelanların meydana geldiği Gölyaka bağlantı yolu, Akçakoca’da hayata geçirileceği açıklanan Yat Limanı Proje, Çakırlar mevkiinde yapılacak şehir stadyumu gibi önemli projeler vekillerin önünde duran ilk konular olarak göze çarpıyor.Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir’in milletvekilleri geçmişleri bilinirken özellikle 16 yıldır ilk kez Düzce’den milletvekili çıkaran MHP’de Milletvekili Ümit Yılmaz’ın sorunlar için nasıl bir tutum sergileyeceğini de zaman gösterecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri