GÖZETİMSİZ SINAV UYGULAMASI BAŞLADI

Gündem 3 Ocak 2019 14:12
Videoyu Aç GÖZETİMSİZ SINAV UYGULAMASI BAŞLADI
A
a

Cumhurbaşkanlığı kabine sistemine geçilmesinden sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’ un “Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve bende varım desin" açıklamasının ardından ülke genelinde birkaç okulda uygulamaya konulan öğretmensiz ve gözetimsiz sınavlar ilimizde de yapılmaya başlandı.

Öğretmensiz ve gözetimsiz sınav uygulaması projesi kapsamında ilimiz Merkez Hikmet Akın Ortaokulu'nda 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı 1. dönemi 2. yazılı sınavlarının gözetimsiz olarak yapılması planlandı. Okulun mevcut 464 öğrencisi ile tüm derslerde 28 Aralık 2018 – 4 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tüm yazılı sınavlar öğretmensiz ve gözetimsiz şekilde yapıldı. 
Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama ile konu hakkında öğretmen ve öğrencilerin bilgilendirildiği, öğrencilerin dürüstlük ve güven duygusu edinmeleri açısından projenin önemi aktarıldı. Uygulama için ön hazırlıkların birkaç gün öncesinden tamamlandığı belirtilerek ilimizde yapılacak uygulamanın ülke genelinde yapılanlardan farklı olarak, ilk defa 400 üzerinde öğrenci mevcudu bulunan ve tüm dersleri kapsayacak şekilde yapılan ilk uygulama olduğu vurgulandı. 19 sınıfta Türkçe dersi 1. dönem 2. yazılı sınavları gözetimsiz olarak ve Vali Zülkif Dağlı'nın katılımı ile gerçekleştirildi.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri